۲۴ خرداد ۱۴۰۱،‏ ۱۲:۱۷
کد خبرنگار: 1180
کد خبر: 84788027
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۳ مدرسه خیر ساز در اهواز در انتظار نصب انشعاب آب و برق هستند

اهواز - ایرنا - رییس اداره آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز گفت: ۱۳ مدرسه خیر ساز در این ناحیه آموزشی وجود دارد که به دلیل همکاری نکردن از سوی شرکت‌های مربوطه برای ایجاد انشعاب آب و برق، تاکنون بهره برداری نشده‌اند.

به گزارش ایرنا صادق نیسی گمراوی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: طبق دستورالعمل مصوب، خیران مدرسه ساز از پرداخت هزینه انشعاب مدارسی که می‌سازند معاف هستند و  شرکت های آب و برق باید انشعاب را بدون دریافت هزینه از خیر، نصب کنند.

وی افزود: متاسفانه در مواردی همکاری نکردن این شرکت‌ها باعث می‌شود تا مدارس خیر ساز مورد استفاده و بهره برداری قرار نگیرند این در شرایطی است که نیاز مبرم به فضای آموزشی جدید در این ناحیه آموزشی وجود دارد.

گمراوی در ادامه با بیان اینکه ۲۴ مدرسه قدیمی و فرسوده در این ناحیه آموزشی وجود دارد ادامه داد: برخی مدارس به حدی فرسوده هستند که حضور دانش آموزان در این مدارس بسیار خطرناک است.
رییس اداره آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز افزود: با توجه به مهاجرت زیاد و بدون پیش بینی جمعیت به مناطق زیرپوشش ناحیه یک آموزش و پرورش اهواز، کمبود فضای آموزشی در این منطقه بسیار مشکل ساز شده است، لذا ایجاد فضای آموزشی جدید در این منطقه بسیار نیاز است.

گمراوی بیان کرد: به عنوان مثال در منطقه اکباتان اهواز با یکهزار و ۵۰۰ خانوار یک مدرسه وجود ندارد. ۳۰ مدرسه خیر ساز هنوز تکمیل نشده و با معضل بزرگی با فضای آموزی در این ناحیه روبه رو هستیم.

شهرستان اهواز دارای چهار ناحیه آموزشی است که ناحیه یک آموزشی اهواز به دلیل وجود شهرک‌های تازه ساز و وجود مناطق کم برخوردار با داشتن بیش از ۸۵ هزار دانش آموز زیرپوشش، یکی از پر تراکم ترین نواحی آموزشی اهواز است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha