برق ادارات پُرمصرف در شهرستان‌های استان تهران قطع شد

تهران- ایرنا- برق تعدادی از دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی پرمصرف در مناطق تحت پوشش شرکت توزیع نیروی برق استان تهران به دلیل عدم رعایت مصوبه هیات وزیران قطع شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، "قاسم شهابی" مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران گفت: با هدف حفظ پایداری شبکه سراسری برق کشور در ایام گرم سال، شرکت‌های توزیع نیروی برق سراسر کشور ناچار به مدیریت اضطراری بار هستند.

وی افزود: بر همین اساس مطابق با مصوبه هیات دولت، در روزهای اوج مصرف برق در ماه‌های گرم سال، دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، نیروهای مسلح و نهادهای عمومی غیردولتی موظف‌اند نسبت به کاهش مصرف برق در ساعات اداری به میزان حداقل ۳۰ درصد نسبت به مصرف دوره مشابه سال گذشته و در ساعات غیراداری به میزان ۶۰ درصد مصرف جاری با اولویت خاموش‌کردن روشنایی غیرضروری و سامانه‌های سرمایشی اقدام کنند.

شهابی با اشاره به پایش مصرف تمامی مشترکان اداری از طریق سامانه هوشمند شرکت توزیع نیروی برق استان تهران، افزود: بدیهی است در صورت عدم رعایت سقف تعیین شده، پس از تذکر و اطلاع قبلی، برق مشترکانی که تجاوز از سهمیه دارند، قطع می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران با تاکید بر استفاده ادارات، مراکز مهم و حیاتی از مولدهای برق اضطراری، حفظ آمادگی در مواجهه با بحران‌های احتمالی و کمک به مدیریت بار شبکه را از مزایای مهم مولدهای مذکور عنوان کرد.

شهابی ضمن قدردانی از همکاری‌های انجام شده از سوی همه مشترکان تحت پوشش این شرکت در بخش‌های مختلف، بار دیگر از عموم مشترکان دعوت کرد با صرفه‌جویی در برق مصرفی خود، در توسعه اقتصاد کشور نیز نقش موثری ایفا کنند.

وی استفاده از روشنایی طبیعی روز و خاموش‌کردن لامپ‌های اضافی را ساده‌ترین روش صرفه‌جویی دانست و افزود: تنظیم دمای کولرهای گازی روی ۲۵ درجه، استفاده از دور کند کولرهای آبی، عدم استفاده از وسایل پرمصرف برقی در ساعات اوج مصرف و استفاده از آنها در ساعات غیر اوج، از مهم‌ترین راهکارهای مدیریت مصرف انرژی برق هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha