۱۵ خرداد ۱۴۰۱، ۲۰:۳۱
کد خبر: 84778412
T T
۸ نفر

برچسب‌ها

کویت سفیر هند را احضار کرد

۱۵ خرداد ۱۴۰۱، ۲۰:۳۱
کد خبر: 84778412
کویت سفیر هند را احضار کرد

تهران - ایرنا - درپی اهانت سخنگوی رسمی حزب حاکم هند به رسول گرامی اسلام (ص)، وزارت خارجه کویت نیز پس از قطر، سفیر آن کشور را احضار کرد.

به گزارش ایرنا، اسکای نیوز عربی دقایقی پیش نوشت: وزارت خارجه کویت سفیر هند را احضار و یادداشت اعتراضی نسبت به اظهارات توهین آمیز علیه پیامبر اسلام (ص) را تسلیم او کرد.

پیش از این، وزارت خارجه قطر هم درپی اهانت سخنگوی رسمی حزب حاکم هند به رسول گرامی اسلام (ص) سفیر هند در دوحه را احضار کرد و با دادن یادداشتی به او اظهارات این مسئول هندی را به شدت محکوم کرد.

«احمد بن حمد الخلیلی» مفتی عمان نیز در توئیتی نوشت: جسارت وقیحانه سخنگوی رسمی حزب افراطی حاکم هند به پیامبر اسلام (ص) به مثابه جنگ با مسلمانان در سراسر جهان است.

با گسترش اعتراض‌های مردمی به توهین دو عضو حزب حاکم هند علیه پیامبر اسلام (ص)، این حزب یکی از این دو نفر را اخراج و عضویت دیگری را تا انجام تحقیقات بیشتر تعلیق کرد.

حزب حاکم «بهاراتیا جاناتا» در این کشور، روز یکشنبه، عضویت «نوپور شارما» سخنگوی این حزب را به خاطر اظهارات موهن علیه پیامبر اسلام (ص) تعلیق و اعلام کرد به مقدسات همه ادیان احترام می‌گذارد.

در بیانیه حزب حاکم هند خطاب به «شارما» آمده است که عضویت وی تا زمان انجام تحقیقات بیشتر به حالت تعلیق درخواهد آمد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha