آغاز به‌کار کمیته‌های تخصصی کمیسیون هشتم همکاری‌های اقتصادی ایران و قطر

تهران - ایرنا - مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل اعلام کرد: کمیته‌های تخصصی و جانبی هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و قطر در شهر دوحه آغاز به کار کرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، "محمدعلی فرحناکیان" افزود: رهبران دو کشور اراده دارند سطح تعامل ها و تجارت دو کشور افزایش یابد و وظیفه مسئولان اجرایی حرکت در راستای توسعه تعامل و برداشتن گام‌های عملی جهت تحقق این اراده است.

وی خاطرنشان کرد: نتایج عملکرد کمیته‌ها در سند نهایی اجلاس منعکس شده و توسط مسوولان دو طرف یعنی "علی اکبر محرابیان" وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران و وزیر صنعت و تجارت قطر به عنوان رئیس قطری کمیسیون مشترک امضا خواهد شد.

به گفته فرحناکیان، مهمترین دستاورد برگزاری کمیته‌های تخصصی، تسهیل زیرساخت‌های توسعه تجارت اعم از بازرگانی، کنسولی، گمرکی و دیگر زمینه‌ها است، علاوه بر این برگزاری مسابقات جام جهانی قطر در پنج ماه آینده فرصت استثنایی را برای منطقه و به‌ویژه دو کشور همسایه فراهم آورده است.

وی افزود: مزیت ایران نزدیکی جغرافیایی به کشور قطر است و ما اعلام آمادگی کرده‌ایم که در تامین نیازهای آنان در جام جهانی صمیمانه همکاری کنیم.

 همکاری‌های دو کشور ایران و قطر در چارچوب پنج کمیته تخصصی یعنی «کمیته اقتصادی، بازرگانی و صنعتی»، «کمیته بانکی و مالی»، «کمیته حمل و نقل و فناوری اطلاعات»، «کمیته علمی، بهداشتی، فرهنگی ورزشی و گردشگری» و سرانجام «کمیته آب و انرژی» پیگیری می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha