توافق وزرای بهداشت ایران و عراق برای ثبت داروهای ایرانی در عراق

تهران - ایرنا - وزرای بهداشت ایران و عراق در بغداد ضمن تاکید بر لزوم گسترش همکاری‌های طبی و استفاده از کارشناسان پزشکی بر تسریع در ثبت داروهای ساخت ایران در عراق تاکید کردند.

به گزارش ایرنا از وبدا، بهرام عین‌اللهی با اشاره به اینکه ایران برای تقویت همکارهای بهداشتی و برگزاری همایش‌های پزشکی کاملا آماده است، افزود: مداوای بیماران عراقی در بیمارستان‌های ایران و رسیدگی به بیماران ایرانی به ویژه زوار عتبات عالیات هم از جمله اهداف این سفر است که با طرف عراقی در این باره به توافق رسیده و به زودی در این باره توافق‌نامه‌ای امضا خواهد شد.

هانی العقابی وزیر بهداشت عراق هم تاکید کرد: به ثبت داروهای ساخت ایران در وزارت بهداشت عراق سرعت بخشیده و امیدواریم در آینده نزدیک از تجربیات ارزنده پزشکان ایرانی در عراق هم استفاده بهینه کنیم. توافق در زمینه مبارزه با مواد مخدر و معالجه بیماران مواد مخدر جزو برنامه‌های دیگر این دیدار بود.

همچنین عین اللهی در این سفر با مصطفی الکاظمی نخست‌عراق دیدار و گفت وگو و بر تقویت همکاری دو کشور در زمینه های بهداشتی و پزشکی تاکید کرد.

در این دیدار، دو طرف روابط دوجانبه بین دو کشور و لزوم تقویت همکاری در زمینه‌های مختلف به ویژه پزشکی و بهداشتی را  مورد بررسی قرار دادند.

وزیر بهداشت تبادل استاد و دانشجو  و مبادله دارو و تجهیزات پزشکی میان دو کشور ایران و عراق را از ظرفیت‌های همکاری بین دو کشور عنوان کرد و نخست‌وزیر عراق نیز در این دیدار بر عمق روابط تاریخی و اجتماعی استوار بین و دو کشور همسایه و لزوم همکاری برای گسترش چشم‌انداز تعاملات مشترک برای خدمت به دو ملت ایران و عراق تاکید کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha