سیاه‌واره فرانسوی «کن» بار دیگر عناد و کینه غرب با اسلام را آشکار ساخت

تهران - ایرنا - شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در بیانیه‌ای با اشاره به محتوای جعلی و دروغین فیلم سینمایی «عنکبوت مقدس» اعلام کرد: سیاه‌واره فرانسوی «کن» و در اهانت به امام رضا «علیه السلام» بار دیگر عناد و کینه‌ی شرارت‌بار دستگاه‌های سیاسی و فرهنگی دنیای غرب با اسلام را آشکار ساخت.

به گزارش حوزه احزاب ایرنا، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با صدور بیانیه‌ای اقدام اخیر در ساخت فیلم موهن عنکبوت مقدس و اهانت به امام رضا (ع) را محکوم کرد.

متن بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به شرح زیر است:

بسمه تعالی

یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ.

اعتقاد قلبی و محبت عمیق قاطبۀ مسلمانان به اهل بیت پاک ومطهر پیامبر اکرم «صلی الله علیه و آله و سلم» همواره یکی از ارکان وحدت امت اسلامی بوده و عالمان و اندیشمندان شیعه و سنی در طول تاریخ برآن پای فشرده‌اند و تمسک به این حبل متین را، راه نجات امت اسلامی و وحدت مسلمانان دانسته اند. زندگانی پر برکت امامان معصوم «علیهم السلام» الهام بخش بسیاری از فرهیختگان و اندیشمندان حتی غیر مسلمان در طول تاریخ اسلام و تشیع بوده و آموزه‌های آنان سراسر بیانگر رأفت و محبت به انسان‌های مظلوم و ستمدیده به خصوص قشر زنان که در جاهلیت زمان بیش از هر قشر دیگر در معرض آسیب و آزار قرار داشتند، می‌باشد.

اقدام ناجوانمردانه و نابخشودنی اخیر جریان اسلام ستیز غربِ مشحون از شرک و کفر و الحاد، که با دستمایۀ قرار دادن جنایت‌های مجرمی که عمل وی نیز ریشه در آموزه‌های صهیون دارد و آثار آن نیز در عمل گروهک‌های تکفیری نظیر داعش و رژیم کودک کش صهیونیستی بخوبی نمایان است در سیاه‌واره فرانسوی «کن» و در اهانت به چهر ه‌ی نورانی و قدسی حضرت ثامن الائمه امام رضا «علیه السلام» بار دیگر عناد و کینه‌ی شرارت‌بار دستگاه‌های سیاسی و فرهنگی دنیای غرب با اسلام و جامعه‌ی مسلمانان را آشکار ساخت؛ و نشان داد سیاست‌های عمیقاً ضدّ اسلامیِ صهیونیست‌ها و دولت‌های استکباری عامل این‌گونه حرکت‌های دشمنانه است که هر چند یکبار بُروز می‌یابد.

 پشت صحنه‌ی این حرکت شرارت‌بار، سیاست‌های خصمانه‌ی صهیونیسم و امریکا و دیگر سران استکبار جهانی نظیر دولت عنکبوتی تاریک فرانسه و با حقارت ذاتی و لجن پراکنی عده‌ای طرد شده و منافق است که به خیال باطل خود می‌خواهند مقدسات اسلامی را در چشم نسل‌های جوان در دنیای اسلام از جایگاه رفیع خود فروافکنده و احساسات دینی آنان را خاموش کنند.

حلقه‌های قبلی این زنجیره‌ پلید، یعنی سلمان رشدی و کاریکاتوریست دانمارکی و کشیش‌های امریکایی آتش‌زننده‌ی قرآن و ساخت ده‌ها فیلم ضد اسلام در بنگاه‌های وابسته به سرمایه‌داران صهیونیست و امروز گناه عظیم و غیر قابل بخشش اهانت به ساحت مقدس امام رئوف علی‌بن‌موسی‌الرضا «علیه السلام» که بارگاه ملکوتی ایشان قرن‌هاست که میعادگاه عاشقان ولایت و امامت و میقات دلدادگان آن امام همام است و سالیانه میلیون‌ها زائر دلسوخته را از اقصی نقاط میهن اسلامی و دیگر کشورها به خویش فرا می‌خواند تا قلب‌های مهربان خود را دخیل پنجره فولاد ببندند؛ تماماً مؤید کینۀ عمیق دنیای استکبار و صهیونیسم بین الملل با دنیای اسلام و معارف عمیق اهل بیت عصمت و طهارت «علیهم السلام» است.

این حرکت پست و رذیلانه که در اردوگاه ابتذال و جهالت فکری دنیای غرب، با به کارگیری عناصر فرومایه، ساخته شد، موجی از انزجار و تنفر ملت مسلمان و شیفته اهل بیت پیامبر «علیهم السلام» را از این اقدام ننگین در پی داشته، خواستار اقدام قاطع و عاجل دستگاه‌های اجرایی برای برخورد با این عمل مذبوحانه هستند.

 شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی که همواره زبان گویای امت اسلامی در تمامی صحنه‌های انقلاب بوده، ضمن محکومیت این اقدام نابخشودنی با الهام از موج تماس‌ها و پیام‌ها، خواستار اقدامات ذیل است:

۱. از وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، می‌خواهیم سفیر فرانسه را احضار و خواستار توضیح و عذرخواهی از این اقدام ننگین گردد.

۲. از قوۀ قضائیه انتظار است در اولین فرصت ممکن با احضار عوامل و دست اندرکاران و کسانی که مشوق موضوع بوده و یا در سیاه واره فرانسوی کن مطالبی بر علیه نظام اسلامی زدند و زمینه را برای اهانت عوامل منافق به ساحت مقدس امام رئوف داشتند انجام داده و مجازات نماید.

۳. از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، می‌خواهیم با طرح شکایت در محاکم قضایی بر علیه سازندگان و عوامل مؤثر در تولید و تشویق و کسانی که بی‌محابا در کنار عناصر منافق در خارج از کشور علیه نظام اسلامی و منافع ملی حرکت کرده و سیاه نمایی می‌کنند، برخورد قاطع داشته و صف این عناصر خود فروخته را از صف هنرمندان متعهد و دلسوز کشور جدا نمایند.

۴. در پایان، انتظار می‌رود تا هنرمندان مردمیِ مؤمن و متعهد عرصۀ سینما و جبهۀ فرهنگی انقلاب اسلامی با جهاد تبیین و روایت صحیح، در میان آماج شبیخون فرهنگی و جنگ ترکیبی شناختی دشمنان عنود، بیش از پیش متحد شده و در سپهر فرهنگ و هنر درخشیده و با اعلام مواضع به حق، با این گونه حرکت‌های مذبوحانه و سخیف مقابله کرده و هر روز بیش از پیش، قلب‌های مستعد و حقیقت جو را به معنویت، حقیقت و نورانیت الهی و دینی، معطوف سازند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha