بیمارستان شهدای فورگ داراب با اعتبار ۲۱۰ میلیارد ریال افتتاح شد

شیراز- ایرنا- کار ساخت بیمارستان شهدای فورگ داراب که از سال ۱۳۹۳ آغاز شده بود به پایان رسید و در مساحتی معادل یک هزار و ۷۴۲ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۲۱۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، «بهروز رحیمی» معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز چهارشنبه در آیین افتتاح این بیمارستان گفت: محرومیت زدایی در حوزه سلامت مناطق محروم از اولویت مهم دولت و مجموعه وزارت بهداشت بوده که با تلاش و همت مجموعه سلامت، اکنون مجموعه بهداشت و درمان در مناطق مختلف کشور ارتقا یافته و توسعه این امر به همت مردمی و مشارکت گروهی نیاز دارد.

او با بیان اینکه در طی بحران کرونا مجموعه سلامت کشور روزهای سختی را سپری کرده است که با آمار بالای ابتلا، بیماران بستری و جانباختگان کرونا مواجه بودیم، افزود: با تلاش خادمان سلامت و دولت سیزدهم، اکنون به یک آرامش در این حوزه دست یافته ایم.

این مقام مسوول در وزارت بهداشت با قدردانی از تلاشگران سپیدپوش خانواده سلامت کشور به پاس جانفشانی در این بحران، ادامه داد: با تلاش های انجام شده تا کنون بیش از ۱۵۰ میلیون دز واکسن کرونا در کشور تزریق شده که دستاورد بزرگی بوده و باید از دست اندرکاران این امر قدردانی کرد.

وی  تلاش های مجمع خیرین تامین سلامت فارس را در کشور به عنوان یک الگو معرفی کرد و افزود: فارس خاستگاه مجامع خیرین تامین سلامت کشور است.

او با اشاره به پیگیری برای رفع کمبودهای این منطقه در حوزه بهداشت و درمان، ابراز امیدواری کرد با تامین اعتبار لازم، شاهد بهره برداری از بیمارستان جدید شهرستان داراب نیز باشیم.

دکتر رحیمی همچنین افتتاح این خدمت جدید سلامت در بخش فورگ را نیز خدمت شایانی به مردم منطقه برشمرد و گفت: امید است شاهد ارائه خدمات تخصصی در این مرکز و رفع نیازهای مردم منطقه به این خدمات باشیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس نیز با تقدیر از اقدامات دولت سیزدهم و مجموعه سلامت کشور و استان در بحران کرونا گفت: در بحران کرونا شاهد اوج این خدمات و تلاش مدافعان سلامت برای مدیریت این بحران بودیم که یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت را گرامی می داریم.

«عبدالعلی کریمی» با اشاره به تلاش های بسیاری که برای ارتقای سلامت در استان فارس در حال انجام است، ادامه داد: با توجه به فاصله مسافتی بخش فورگ با شهرستان داراب، راه اندازی این خدمت جدید یکی از نیازهای مردم این بخش بود که با تلاش جهادی، انجام شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس با بیان اینکه استان فارس با دارا بودن پنج دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی، در حوزه سلامت کشور می درخشد، این گستردگی را نیازمند نگاه ویژه به حوزه سلامت فارس دانست.

او در بخش دیگری از صحبت های خود به «شهر سلامت» به عنوان یکی از پروژه های مهم این حوزه در استان اشاره کرد که نقش موثری در توسعه توریسم سلامت فارس ایفا می کند و نیاز است در راه اندازی آن تسریع شود.

نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این آئین با بیان اینکه با تلاش های انجام شده، امروز شاهد ارائه خدمتی دیگر به مردم بخش فورگ هستیم، از مشارکت خیرین قدردانی کرده و ابراز امیدواری کرد همکاری و همراهی خیرین در مسیر ارتقای سلامت مردم، استمرار داشته باشد.

دکتر «محمدجواد عسکری» با اشاره به اهمیت بالای موضوع بهداشت و درمان مردم، بر ضرورت تلاش در این زمینه تاکید کرده و آن را مسوولیتی همگانی خواند.

او ضمن قدردانی از تلاش دانشگاه علوم پزشکی شیراز و شبکه بهداشت و درمان شهرستان داراب در افتتاح این خدمت سلامت، این اقدام را گام موثری در کاهش اعزام بیماران به شهرستان داراب و کاهش بار مراجعه به بیمارستان شهرستان و تسریع در روند ارایه خدمات درمانی به بیماران و مصدومان عنوان کرد.

توسعه خانه های بهداشت، تامین آمبولانس و تجهیز این مرکز برای ارتقای سطح بهداشت و درمان مردم از دیگر تاکیدات نماینده مردم شهرستان های داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی بود که خواستار نگاه ویژه وزارت بهداشت به این امر شد.

فرماندار ویژه شهرستان داراب نیز با ابراز خرسندی از افزوده شدن این خدمت جدید سلامت به مجموعه بهداشت و درمان داراب و بخش فورگ گفت: با توجه با حادثه خیز بودن این محور ارتباطی، این مهم گام موثری برای تسریع در ارایه خدمت به بیماران و مصدومان است.

مهندس «فرهاد سعدی» در ادامه مهم ترین نیازمندی های شهرستان داراب را در حوزه بهداشت و درمان تشریح کرد.

در این سفر از بیمارستان در حال ساخت امام علی (ع) داراب؛ درمانگاه دولت آباد، درمانگاه رستاق و درمانگاه قلعه بیابان بازدید بعمل آمد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha