معاون مرکز گسترش سینمای مستند: از فیلمسازان جوان حمایت می‌کنیم

تهران- ایرنا- معاون انیمیشن مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی گفت: مرکز گسترش وظیفه حمایت از فیلمسازان جوانان و پیشکسوتان را برعهده دارد. هدف‌ ما این است که فیلمساز آنطور که می‌خواهد اثری را با فراغت و آرامش بسازد، ما در حد امکان کمبودها را برطرف و از فیلمسازان حمایت می‌کنیم.

امیرمحمد دهستانی در گفت وگو با خبرنگار سینمایی ایرنا درباره حضور ۳۰ اثر از این مرکز در جشنواره پویانمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: بسیار خوشحالم که مرکز گسترش با این تعداد اثر در جشنواره پویانمایی امسال که دوازدهمین دوره خود را پشت سر می‌گذارد، حضور دارد. باعث افتخار است که توانسته‌ایم تعداد آثاری را تولید کنیم که به بخش‌های اصلی جشنواره پویانمایی راه یابند.

وی درباره حمایت مرکز از انیماتورها بیان کرد: مرکز گسترش وظیفه حمایت از فیلمسازان جوانان و پیشکسوتان را برعهده دارد. هدف‌ ما این است که فیلمساز آنطور که می‌خواهد اثری را با فراغت و آرامش بسازد، ما در حد امکان کمبودها را برطرف و از فیلمسازان حمایت می‌کنیم.

این استاد دانشگاه اظهار داشت: ۳۰ اثری که در جشنواره پویانمایی کانون حاضر هستند نشان می‌دهند رویکردمان در سال‌های گذشته موفق بوده است. از طرف دیگر بازخوردهایی که از فیلمسازان گرفته‌ام نشان از رضایت آن‌ها دارد.

معاون انیمیشن مرکز گسترش خاطرنشان کرد: قسمت عمده‌ای از کار ما در مرکز گسترش حمایت از انیمیشن کوتاه است. آثاری که جنبه‌های هنری دارند و قسمت‌های نامکتوب‌تری از فیلمسازی انیمیشن را دربر می‌گیرند و تجربیات جدیدی خلق می‌کنند.

دهستانی گفت: بسیاری از این تجربه‌ها بعدها می‌توانند به‌صورت سریال‌سازی در تلویزیون، فیلم بلند و جریان اصلی سینما استفاده شوند تا هوای تازه‌ای را در فضای انیمیشن ایجاد کنند. مرکز گسترش در تولید انیمیشن بلند نیز فعالیت دارد و تلاش دارد که آثار درخوری را در این حوزه تولید و ارائه دهد.

وی در پایان درباره نقش جشنواره پویانمایی کانون در رونق تولید انیمیشن گفت: جشنواره پویانمایی تهران سال‌های سال است برگزار می‌شود و حامی انیمیشن‌های ایرانی است. این رویداد باعث می‌شود فیلمسازان با یکدیگر روبه‌رو شوند و ملاقات‌هایی میان مدیران و آن‌ها شکل گیرد.

دهستانی تاکید کرد: همچنین این جشنواره، فضایی به‌ وجود آورده تا آثار دیده و رصد شوند. فیلمسازان مستعد کشف و با آن‌ها همکاری کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha