تکنسین های اورژانس قشم به ۸۵۵ ماموریت فوریتی اعزام شدند

قشم - ایرنا - سرپرست شبکه بهداشت و درمان قشم اعلام کرد: در ۲ ماهه نخست سال ۱۴۰۱ تکنسین های اورژانس ۱۱۵ سرزمین آب و آفتاب به منظور ارائه خدمات پایه و اولیه فوریت های پزشکی به ۸۵۵ ماموریت فوریتی در سطح این شهرستان اعزام شدند.

دکتر یاسر مرادی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در مدت یادشده تکنسین های اورژانس ۱۱۵ نگین خلیج فارس پس از ارایه خدمات پزشکی به مصدومان حوادث و بیماران ۴۲۰ نفر از آنان را برای دریافت مراقبت های تخصصی بیشتر به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل کردند.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۱ تکنسین های اورژانس ۱۱۵ شهرهای قشم، درگهان، سوزا، طبل و دولاب به کمک ۳۰۹ نفر از مصدومان تصادف جاده ای، شهری و بین شهری شتافتند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان قشم توضیح داد: در مدت یادشده پرسنل اورژانس ۱۱۵ شهر قشم با انجام ۳۴۲ ماموریت ۹۵ بیمار و مصدوم را به بیمارستان منتقل و به ۱۰۸ مصدوم و حادثه دیده انواع تصادف های رانندگی خدمات اورژانس پیش بیمارستانی ارائه کردند.

تکنسین های اورژانس قشم به ۸۵۵ ماموریت فوریتی اعزام شدند

دکتر مرادی اضافه کرد: در این مدت تکنسین های اورژانس شهرهای درگهان با انجام ۲۳۱ ماموریت، انتقال ۱۴۲ مصدوم و بیمار و پوشش ۹۱ تصادف، شهر سوزا با انجام ۱۵۲ ماموریت، انتقال ۱۰۲ مصدوم و بیمار و پوشش ۵۹ تصادف، شهر طبل با انجام ۹۰ ماموریت، انتقال ۵۶ مصدوم و بیمار و پوشش ۴۰ تصادف و شهر دولاب با انجام ۴۰ ماموریت، انتقال ۲۵ مصدوم و بیمار و پوشش ۱۱ تصادف خدمات متنوع پایه و اولیه فوریت های پزشکی و اورژانس پیش بیمارستانی را به قشموندان ارایه کرده اند.

وی با ارائه آخرین آمار درمان سرپایی از سوی اورژانس ۱۱۵ در سرزمین آب و آفتاب افزود: در این مدت تکنسین های اورژانس ۱۱۵ شهرهای قشم ۴۶ مورد اقدامات اولیه و توصیه به مراکز درمانی، اورژانس شهر درگهان ۹ مورد، اورژانس شهر سوزا ۹ مورد، اورژانس شهر طبل ۱۱ مورد و اورژانس شهر دولاب یک مورد را ثبت و گزارش کرده اند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان قشم کل ماموریت های اعزام شده تکنسین های فوریت های پزشکی شهرستان قشم را ۸۵۵ مورد اعلام کرد و گفت: میانگین تماس قشموندان در روز با مرکز ارتباطات ۱۱۵ اورژانس قشم (دیسپچ) نیز ۱۲۰ تماس تلفنی بوده است.

تکنسین های اورژانس قشم به ۸۵۵ ماموریت فوریتی اعزام شدند

وی اعزام دریایی بیماران و مصدومان بدحال را با شناور اورژانس ۱۱۵ این شهرستان به مراکز درمانی و بیمارستانی مجهزتر استان هرمزگان را ۲۷ مورد، اعزام هوایی مصدومان تصادفی با بالگرد اورژانس را سه مورد، اجرای موفق عملیات (سی. پی. آر) را ۲ مورد و زایمان اضطراری در آمبولانس را هنگام انتقال مادر باردار به بیمارستان یک مورد اعلام کرد.

دکتر مرادی استقرار جاده ای امدادگران اورژانس در ایام عید نوروز، نماز جمعه هر هفته، شب های احیا، نماز عید فطر و آموزش در مدارس به مناسبت هفته سلامت را از دیگر اقدامات اورژانس شهرستان قشم در ۲ ماه گذشته عنوان کرد.

وی خدمات اورژانس ۱۱۵ را در جزیره قشم و سراسر کشور رایگان اعلام کرد و گفت: قشموندان و گردشگران در صورت مشاهده تصادفاتی که در آنها مجروح وجود دارد، حتما با تلفن ۱۱۵ تماس بگیرند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان قشم ضمن تاکید بر لزوم خونسردی در زمان وقوع حوادث، گفت: قشموندان و گردشگران در هر کجای جزیره با تلفن ثابت یا همراه، می توانند بدون گرفتن کد، با اورژانس ۱۱۵ تماس گرفته و وقوع حوادث و سوانح را اطلاع دهند.

ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در سوانح عمدی و غیرعمدی، حوادث غیر مترقبه و فوریت‌های پزشکی در هنگام بروز بیماری‌های نوپدید، جدید و بلایای طبیعی و انسان ساخت برای آحاد مردم یا هر ملیت و تابعیتی از وظایف و ماموریت‌های اصلی سازمان اورژانس کشور است.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha