کارگزاران برای توسعه صادرات محصولات دانش‌بنیان ایرانی به ارمنستان فراخوانده شدند

تهران- ایرنا- مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کارگزاران صادراتی را که توانمندی تخصصی، تجربی و دانشی برای توسعه صادرات محصولات دانش بنیان و خلاق به کشور ارمنستان دارند، برای همکاری فراخواند.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران‌ساخت (IHIT) در ارمنستان ایجاد خواهد شد و بازار فناورانه ایران در این کشور با کمک کارگزاران رونق می‌گیرد.

چند سالی است که به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خانه‌های نوآوری و صادرات فناوری ایران‌ساخت در دیگر کشورها راه‌اندازی شده است تا بازار جهانی محصولات دانش‌بنیان توسعه یابد. این مراکز به نوعی زمین بازی شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق ایرانی محسوب می شوند که توانمندی صادرات محصولات باکیفیت خود را دارند و می توانند عرضه کننده نوآوری ها و توانمندی های فناورانه ایرانی به بازار بین‌المللی باشند.

خانه‌هایی که تاکنون در کشورهایی همچون روسیه، ترکیه، چین، سوریه و کنیا راه‌اندازی شده است و به زودی، کشور ارمنستان و عراق نیز به جمع این کشورها خواهند پیوست. در همین راستا و بر اساس فراخوان منتشر شده از سوی مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ کارگزاران صادراتی که توانمندی تخصصی، تجربی و دانشی برای توسعه صادرات محصولات دانش بنیان و خلاق به کشور ارمنستان را دارند، می توانند در این کار مشارکت کنند.

کارگزارانی که سابقه حضور و فعالیت اقتصادی در کشور ارمنستان دارند، در یکی از کشورهای اوراسیا شرکت ثبت کرده‌اند یا با حوزه فناوری و دانش‌بنیان آشنایی دارند واجد شرایط برای مشارکت در این فراخوان هستند و پس از تایید نهایی از سوی معاونت علمی و فناوری به عنوان کارگزاران صادراتی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انتخاب می شوند.

علاقمندان تا ۱۶ خردادماه سال جاری برای ثبت نام در این فراخوان فرصت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha