۹ خرداد ۱۴۰۱، ۱۰:۳۲
کد خبرنگار: 795
کد خبر: 84771303
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

همکاری مشترک ایران و افغانستان برای حل مشکلات مهاجرین افغان

تهران- ایرنا - سید حسن مرتضوی معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل روز گذشته با «خلیل‌الرحمان حقانی» سرپرست وزارت امور مهاجرین حکومت سرپرست افغانستان دیدار و با وی درباره حل مشکلات مهاجرین افغان در ایران گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایرنا، مرتضوی درمورد این دیدار گفت: شرایط در ماه‌های اخیر در افغانستان به گونه‌ ای رقم خورد که جمهوری اسلامی ایران میزبان جمع کثیری از مهاجرین جدیدالورود بوده است که  این موضوع نیازمند هماهنگی با هیأت حاکمه افغانستان است.
وی در ادامه افزود: پس از روی کار آمدن حکومت جدید در افغانستان برخی مشکلات اداری برای روند کاری مهاجرین افغانستانی در ایران به وجود آمده است که بنابر این شد تا دو طرف در همکاری مشترک به سوی حل حداکثری مشکلات مهاجرین عزیز افغانستانی در ایران حرکت کنند.

همکاری مشترک ایران و افغانستان برای حل مشکلات مهاجرین افغان


معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل همچنین اظهار داشت: بنابر آنجه پیش از این اعلام شده بود، هیات وزارت امور مهاجرین حکومت سرپرست افغانستان برای پیگیری روند حل مشکلات مهاجرین افغانستانی عازم تهران خواهد شد تا تسهیلات ادارای برای حل این مشکلات به صورت مشترک تدبیر و اجرایی گردند.
گفتنی است در ماه‌های اخیر جمع کثیری از شهروندان افغانستان به سمت جمهوری اسلامی ایران مهاجرت کرده اند که حضور اکثر آنها غیرقانونی ارزیابی شده است، از اینرو هم‌اکنون وزارت کشور ایران با اجرای طرح سرشماری ویژه اتباع خارجی درصدد رفع برخی از مشکلات در این زمینه است.
نکته قابل توجه این است که حل حداکثری مشکلات مهاجرین افغانستانی از طریق همکاری با هیأت حاکمه افغانستان امکان‌پذیر است و نباید حل مسائل مردم افغانستان به موضوعات سیاسی گره بخورد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha