صالحی‌امیری: آیین‌نامه انتخابات کمیته ملی المپیک مشکلی ندارد

تهران- ایرنا- رئیس کمیته ملی المپیک گفت: آیین‌نامه انتخابات کمیته ملی المپیک مشکلی ندارد. اصلاحات لازم را انجام داده و امروز یا حداکثر فردا آن‌را به IOC ارسال می‌کنیم.

به گزارش ایرنا،‌ سیدرضا صالحی‌امیری امروز (یکشنبه) در مراسم رونمایی از سردیس چهره‌های ماندگار ورزش ایران، افزود: قبل از هر چیزی باید از اصحاب رسانه که همیشه در کنار ورزش حضور داشتند، تشکر کنم. بارها گفته‌ام و باز هم تکرار می‌کنم رسانه‌ها، رکن چهارم ورزش هستند و بدون آنها امکان ارتباط با جامعه میسر نیست.

وی ادامه داد: امروز چهاردهمین برنامه از سلسه برنامه‌های رونمایی از تندیس‌ ورزشی را در برگزار کردیم و چهارمین تالار این موزه شروع به کار کرد. ۲۶۰۰ اثر ثبت شده داریم که همه این‌ها سرمایه‌های ورزش ایران به شمار می‌روند و این آغاز یک راه و جریان است که باید ادامه یابد.

صالحی‌امیری افزود: چهارسال از عمر این موزه می‌گذرد و می‌دانید که موزه‌ها عمری چند ساله دارند. تالار اول مربوط به  المپیکی‌ها بود، تالار دوم به افتخارات جانبازان و معلولان باز می‌گشت،  تالار سوم مشاهیر آسیایی را در برمی‌گرفت و در تالار چهارم هم به چهره‌های ماندگار ورزش پرداختیم. البته در این تالار به افرادی که در تحولات ورزش ایران نقش به‌سزایی داشتند توجه و تاکید شده و این روند ادامه خواهد داشت.

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: در تالار امروز از حسن غفوری‌فرد تقدیر شد چرا که در دوران سخت و بسته ورزش منشا خیر و برکت بود. از اکبر ترکان هم تقدیر شد چراکه او در ورزش کشتی بعد از انقلاب نقش به‌سزایی داشت. محمدرضا یزدانی خرم یکی دیگر از چهره‌هایی بود که امروز در تالار کمیته ملی المپیک به وی پرداخته شد، او در کشتی و والیبال منشا تحول و جهش بود و خدمات ارزنده‌ای را به ورزش ارائه کرد.

صالحی‌امیری یادآور شد: همچنین از مرحوم ابوالقاسم فارسی که ۶۰ سال عکس ورزش ایران مدیون اوست هم تقدیر کردیم. با همت خانواده وی، تمام عکس‌های او که قریب به ۳۰۰ هزار نگاتیو و عکس است تحویل کمیته ملی المپیک شده که در بانک اطلاعات آرشیو و عکس ایران رونمایی می‌شود. این حرکت‌ها در کنار تاریخ شفاهی، دیپلماسی و توسعه زیرساخت‌های ورزش و توسعه مبانی فرهنگی نقش خوب و ارزنده‌ای دارد چرا که اعتقاد دارم ورزش دو روح دارد یک بعد آن قهرمانی، مدال و سکو است و بعد دیگر آن به مباحث اخلاقی و فضایل انسانی باز می‌گردد که ورزش بدون بخش دوم، نیمه تمام خواهد ماند.

رئیس کمیته ملی المپیک درواکنش به حادثه تلخ آبادان تاکید کرد: سال‌ها با مردم خوزستان زندگی کرده‌ام، مردم این سرزمین انسان‌هایی خونگرم، بامعرفت و بافضیلت هستند. آنها به شدت به مبانی اعتقادی، اخلاقی و انسانی وفادار هستند. تاریخ خوزستان تاریخ شجاعت، رشادت و شهادت است. حق مردم خوزستان این است که بیشتر از این‌ها به آنها توجه کنیم.

وی در مورد لغو دیدار دوستانه تیم‌های ملی فوتبال ایران و کانادا تصریح کرد: در جریان مسائل مربوط به این بازی نیستم و قضاوتی ندارم.

صالحی‌امیری در مورد آیین‌نامه انتخابات کمیته ملی المپیک، گفت: آیین نامه را اسفندماه ارسال کردیم و پاسخ آن یک روز قبل از مجمع به ما رسید. اصلاحات لازم را در مجموعه انجام دادیم و امیدوارم امروز یا حداکثر فردا آن‌را به IOC ارسال کنیم. برداشت ما این است که مشکلی در مورد آیین نامه انتخابات نخواهیم داشت.

وی در مورد تیم فوتبال امید گفت: در این مورد ۲ نکته وجود دارد. وظیفه ما حمایت مادی و معنوی است ولی مسئولیت مسائل فنی به عهده فدراسیون فوتبال است و ما دخالتی در آن نداریم. به صورت هفتگی با میرشاد ماجدی و فدراسیون فوتبال ارتباط دارم و مسائل را پیگیری می‌کنم. مقداری کمک مالی کرده‌ایم و باز هم کمک خواهیم کرد. باور داریم که مهدوی کیا و همکارانش اراده جدی دارند که این تیم را به المپیک ببرند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha