۷ خرداد ۱۴۰۱،‏ ۲۲:۰۶
کد خبرنگار: 2233
کد خبر: 84770183
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

دستور توقف بازنگری طرح هادی روستایی در صومعه سرا صادر شد

رشت- ایرنا- دادستان شهرستان صومعه سرا اعلام کرد: با ورود مدعی العموم دستور توقف بازنگری طرح هادی روستای دلیوندان بخش تولمات صادر شد.

به گزارش شنبه شب خبرنگار ایرنا، هادی بشری با اشاره به اینکه در بازنگری طرح هادی روستای دلیوندان، بی‌عدالتی، نابرابری و ظلم بزرگی صورت گرفته است، اظهار داشت: در بازدید مشاهده شد که مسئولین محلی، زمین‌های کشاورزی خود و بستگان را به کاربری مسکونی و زمین‌هایی که کاربری آن مسکونی و برای افراد محروم و بی‌بضاعت روستا است و چند متر بیشتر با زمین‌های مسئولین محلی فاصله ندارد، خارج از طرح هادی قرار داده اند.

وی افزود: این بی‌عدالتی، نابرابری و ظلم، مصداق بارز فساد و رانت اطلاعاتی است و مردم روستا به طرحی که در اسفند ماه گذشته بازنگری شد، گله‌مندند.

دادستان صومعه‌سرا از ارسال نامه‌ای به مدیرکل بنیاد مسکن استان گیلان خبر داد و افزود: وقوع رانت اطلاعاتی و فساد گسترده در بازنگری طرح هادی روستای دلیوندان  صورت پذیرفته است و دستور توقف طرح مربوطه در راستای ماده ۱۳، ۱۴ و ۱۵ از قانون ارتقا سلامت نظام اداری و مقابله با فساد و ماده ۵۷۶ از قانون مجازات اسلامی و دستورالعمل نحوه مقابله با ترک فعل وظایف قانونی مدیران و کارمندان و پیشگیری از آن، صادر شده است وظرف ۳ ماه طرح جدید باید بازنگری و اصلاح شود.

وی افزود: دادستانی به لایه‌های این فساد در هر مرحله‌ و هر منصب ورود و با مسببین به شدت برخورد خواهد کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha