رییس سازمان مدیریت بحران کشور: اولویت در حادثه متروپل دقت در آواربرداری است

آبادان - ایرنا - رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: در عملیات آواربرداری متروپل دقت و حساسیت اولویت اول است و دقت فدای سرعت نمی‌ شود.

محمدحسن نامی شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به بخش باقی مانده سازه متروپل که بسیار خطرناک است و احتمال ریزش آن ، شتاب در انجام عملیات اولویت نیست.

وی اظهار داشت: با همکاری سایر ارگان‌ها و چندین استان تجهیزات پیشرفته آواربرداری به آبادان منتقل شده است و کمبودی از لحاظ لجستیکی وجود ندارد.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: نمی‌توانیم به صورت خشن عملیات را انجام دهیم زیرا امکان ریزش سازه وجود دارد و جان امدادگران  به خطر خواهد افتاد ،ساختمان لرزان به لحاظ فنی دارای مشکل است و ریزش باید به گونه ای هدایت شود که به مردم آسیب نرسد.

نامی بیان کرد: اگر در آواربرداری دقت نشود پیدا کردن پیکر افرادی که زیر آوار مانده اند امکان پذیر نخواهد بود لذا اولویت عملیات ، دقت و حساسیت در کار است حتی اگر عملیات آواربرداری چندین روز بیشتر طول بکشد.

نامی گفت: متاسفانه در این حادثه چندین شهروند آبادانی جان خود را از دست دادند که واقعه غم انگیزی برای همه است و با مقصران آن به شکل جدی برخورد خواهد شد.

بخش‌هایی از برج دوقلوی در دست ساخت متروپل آبادان ساعت ۱۲ و ۴۰ دقیقه روز دوشنبه دوم خرداد ۱۴۰۱ دچار ریزش شد.

از زمان ریزش این سازه تاکنون نیروهای امدادی با تمام تجهیزات همچنان در حال جست و جو و آواربرداری هستند.

تا روز شنبه هفتم خردادماه پیکرهای ۲۸ جانباخته این حادثه از زیر آوار خارج شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha