ارائه ۵۰ محصول دانش‌بنیان از خراسان رضوی در نمایشگاه تجهیزات پزشکی

مشهد-ایرنا-مدیر پردیس جامع فناوری خراسان رضوی گفت: ۵۰ محصول دانش‌بنیان از سوی پارک علم و فناوری این استان در بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات حوزه پزشکی با عنوان "ایران هلث" ارائه شده است.

سید موسی سیادتی روز پنجشنبه و در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این محصولات دانش‌بنیان متعلق به ۱۲ شرکت پارک علم و فناوری خراسان رضوی است که در بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی و دارویی در معرض بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه محصولات دانش‌بنیان ارائه شده در گذشته از سایر کشورها وارد می‌شد، گفت: این محصولات تولیدی توانسته‌اند از اداره کل تجهیزات پزشکی پروانه ساخت خود را دریافت کنند.

وی هدف از حضور در نمایشگاه ایران هلث بعد از دوسال تعطیلی به دلیل شیوع کرونا را گسترش بازار محصولات شرکت‌های دانش بنیان فعال در پارک علم و فناوری خراسان رضوی از منطقه‌ای به کشوری دانست و ادامه داد: بسیاری از بیمارستان‌های کشور در این نمایشگاه حضور دارند تا با فناوری‌های روز تولید داخل کشور آشنا شده و با شرکت‌های تامین کننده نیاز خود، وارد مذاکره شوند.

مدیر پارک علم و فناوری خراسان رضوی اظهار کرد: از آنجایی که محصولات حوزه پزشکی از ارزش افزوده بالایی در ارزبری برخوردار است و با توجه به اهمیت سلامت، شرکت‌های پارک علم و فناوری برای حضور در این نمایشگاه مورد حمایت قرار گرفته‌اند.

او گفت: نمایشگاه بین‌المللی ایران هلث مرجع اصلی تجهیزات آزمایشگاهی و بیمارستانی در کشور است و حضور در این نمایشگاه ظرفیت بالایی برای دیده شدن شرکت‌های دانش‌بنیان در کنار سایر رقبا و ایجاد هم‌افزایی بین آنها است.

سیادتی ادامه داد: شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه نیمی از شرکت‌های فعال در حوزه تجهیزات پزشکی پارک علم و فناوری خراسان رضوی را شامل می‌شوند و این پارک حدود ۱۰۰ شرکت فناور در حوزه‌های مختلف فنی و مهندسی از قبیل مکانیک، مکاترونیک، برق و الکترونیک، مواد، پلیمر و تجهیزات پزشکی در حال فعالیت هستند.

او افزود: در پارک علم و فناوری خراسان رضوی ۱۲ هزار میلیارد ریال گردش مالی فقط در ۲۵ شرکت تجهیزات پرشکی با اشتغال‌زایی بیش از ۶۰۰ نفر ایجاد شده است.

مدیر پردیس جامع فناوری خراسان رضوی ادامه داد: پارک علم و فناوری خراسان یکی از قطب‌های تجهیزات پزشکی در کشور است و به عنوان نمونه در زمان پاندمی کرونا توانست تولید دستگاه ونتیلاتور را برای تمام آی.سی.یوهای بیمارستانی کشور تولید و تجهیز کند.  

بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی و دارویی (ایران هلث) از ۳ تا ۶ خرداد ماه در نمایشگاه بین‌المللی تهران در حال برگزاری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha