معرفی ۲ هزار فعال بخش کشاورزی برای دریافت تسهیلات یارانه‌ای/ بارگذاری ۵۰۰ هزار تن نهاده در سامانه بازارگاه

تهران - ایرنا - معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی از معرفی بیش از ۲ هزار نفر به بانک کشاورزی برای دریافت تسهیلات یارانه‌ای خبر داد و گفت: هیچ مشکلی در تأمین نهاده‌ها وجود ندارد.

به گزارش ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «محمد قربانی» در حاشیه نشست وبیناری هماهنگی پرداخت تسهیلات به مرغداران، دامداران و در طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، افزود: استقرار این مرحله از طرح که باهدف تسهیل، روان‌سازی و ارتباط نزدیک با مسوولان بانک کشاورزی و نظارت بر فرآیند اجرای کار و حل مشکلات دریافت تسهیلات دامداران، مرغداران، دامداران روستایی و عشایری، آبزی‌پروران، شیلات و پرورش بوقلمون، از امروز کارگروه مشترکی بین معاونت بازرگانی و بانک کشاورزی تشکیل شده تا مدیریت به نحو احسنت انجام شود.

وی با بیان اینکه هیچ‌گونه مشکلی در بحث تأمین نقدینگی مجموعه فعالان کشاورزی ایجاد نشده است، افزود: کل اعتبار در نظر گرفته ‌شده در این امر ۲۰ هزار میلیارد تومان است که در اختیار همه‌ فعالان بخش کشاورزی که کمبود نقدینگی دارند، قرار داده می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: برای همه فعالان بخصوص برای واحدهای پرورش مرغ گوشتی برنامه‌ریزی‌ شده تا نقدینگی آنان تأمین شود تا با اطمینان خاطر فرآیند تولید را داشته باشند.

بارگذاری بیش از ۵۰۰ هزار تن نهاده در سامانه بازارگاه

قربانی با تاکید بر اینکه هیچ مشکلی در تأمین نهاده‌ها وجود ندارد، تصریح کرد: بیش از ۵۰۰ هزار تن نهاده دامی در سامانه بازارگاه بارگذاری شده تا مرغداران و دامداران خرید را انجام دهند و انتقال نهاده‌ها به واحدهای تولید انجام شود.

وی یادآور شد: تا زمانی که تقاضا وجود داشته باشند نقدینگی را خواهیم داشت و پیش‌بینی می‌کنیم تا سقف ۲۰ هزار میلیارد تومان درخواست تسهیلات داشته باشیم؛ تا این لحظه حدود ۲۰ هزار نفر فعال و بهره‌بردار بخش کشاورزی در حوزه‌های ذکرشده برای دریافت تسهیلات در سامانه سیتا بانک کشاورزی اقدام به ثبت‌نام کرده‌اند.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: فرآیند معرفی به بانک کشاورزی با سرعت‌ بالا در حال انجام است و تاکنون بیش از ۲ هزار نفر به بانک کشاورزی برای فرآیند پرداخت تسهیلات یارانه‌ای معرفی‌شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha