۲۹۶ کاروان از ایران عازم سرزمین وحی می‌شوند

تهران- ایرنا- معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت با توجه به برنامه‌ریزی های اجرایی مناسب در خصوص حج تمتع، گفت: ۲۹۶ کاروان از جمهوری اسلامی ایران عازم سرزمین وحی می‌شوند که ۱۵۹ کاروان مدینه قبل و ۱۳۷ کاروان مدینه بعد خواهند بود.

به گزارش ایرنا، اکبر رضایی در نشست فرآیندهای اجرایی حج تمتع ۱۴۰۱ با اشاره به اقدامات اجرایی سازمان حج وزیارت گفت: ظرفیت کاروان تا حدود ۹۸ درصد تکمیل شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی افزود : ظرفیت کاروان ها ۸۵، ۱۱۵،۱۳۰ و ۱۶۰ نفره هستند و در استان‌ها متفاوت است؛ در حوزه پروازها نیز هیچ مشکلی در این رابطه وجود ندارد.

معاون امور حج و عمره سازمان حج وزیارت با بیان اینکه ۲۲ خرداد ماه اولین کاروان حجاج عازم سرزمین وحی می شوند، گفت : پروازهای اعزام طی ۲۲ روز و پروازهای بازگشت نیز طی ۱۷ روز انجام می گیرد.

رضایی با اشاره به اعزام اولین گروه عوامل اجرایی طی ساعات آینده گفت: بازدید از هتل ها و فراهم شدن زیرساخت های لازم برای حجاج از جمله برنامه های این گروه از عوامل است تا مهمانان خانه خدا و زائران حضرت نبی اکرم (ص) دغدغه ای نداشته باشند .

وی با بیان اینکه هماهنگی لازم با بانک توسعه اسلامی برای طرح قربانی انجام گرفته است گفت : خوشبختانه در این زمینه نیز اقدامات مقتضی انجام گرفته است .

معاون امور حج و عمره سازمان تصریح کرد: در خصوص تامین واکسن مننژیت با هماهنگی وزارت بهداشت و مرکز پزشکی حج و زیارت تامین آن و همچنین واکسن فلج اطفال نیز مشکلی وجود ندارد و همه حجاج نیز باید آن را تزریق کنند.


 

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha