برگزیدگان نخستین جشنواره ملی کارتون لیلیوم مازندران معرفی شدند

تهران- ایرنا- برگزیدگان نخستین جشنواره ملی کارتون لیلیوم مازندران با موضوع گردشگری و هتل‌داری طی مراسمی معرفی و تجلیل شدند.

به گزارش ایرنا، آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی کارتون لیلیوم مازندران با حضور مهدی رودبارکی رئیس جشنواره، عباس قاضی زاهدی دبیر جشنواره، بهرام عظیمی مشاور هنری و عضو هیئت داوران و جمال رحمتی عضو هیئت داوران جشنواره لیلیوم مازندران و تعدادی از فینالیست‌های جشنواره برگزار شد.

عباس قاضی زاهدی دبیر جشنواره عنوان کرد:  صد و یازده هنرمند با ۲۵۵ اثر در این جشنواره شرکت کردند که بیش از ۵۰ درصد از این شرکت‌کننده‌ها جوایز متعددی از جشنواره‌های بین‌المللی دارند که برای این جشنواره واقعا افتخار است.

در بیانیه هیئت داوران این جشنواره آمده است: اهمیت و کارکرد کارتون در انتقال مفاهیم و حضور پرتعداد و قابل توجه هنرمندان در این جشنواره می‌تواند زمینه مناسب برای برگزاری بین‌المللی این رویداد باشد، به محورهای داوری از جمله مطابقت موضوع اثر خلق‌شده با موضوعات جشنواره؛ اهمیت استفاده درست از عناصر بصری یا ارائه هنرمندانه؛ نوآوری، بدعت و خلاقیت در آثار؛ ارتباط سریع اثر با مخاطب؛ آشنایی هرچه بیشتر هنرمند با موضوع جدیدی چون هتلداری و گردشگری به‌واسطه زبان تصویری کارتون و همچنین توجه جدی به نماد و نشانه‌شناسی عناصر اشاره کرد.

بهرام عظیمی مشاور هنری و عضو هیئت داوران جشنواره اجرای مراسم را بر عهده گرفت و گفت: جشنواره لیلیوم مازندران یک جشنواره خاص است که شبیه آن را در ایران ندیده‌ایم. معمولا اعتبار جشنواره‌های هنری با افراد دولتی سنجیده می‌شود اما جشنواره لیلیوم اینگونه نبود و کاملا مستقل و با حضور هنرمندان برگزار شد.

عظیمی در ادامه شرح داد: از تعداد ۲۵۵ اثری که برای جشنواره ارسال شده بود، ۱۸ اثر به رقابت نهایی راه یافتند. تعدادی از آثار سوژه‌های تکراری داشتند و به همین دلیل به رقابت نهایی راه پیدا نکردند. بسیاری از کارتون‌ها خیلی جذاب بود و اجرای درجه یک اما سوژه تکراری داشتند.

در مراسم اختتامیه جایزه ویژه جشنواره شامل لوح تقدیر، ۵۰میلیون ریال جایزه نقدی و دو شب اقامت با همراه در هتل لیلیوم مازندران به بهرنگ جدی و پویا عبدلی اهدا شد.

در پایان نفرات اول تا سوم جشنواره  معرفی و جوایز به همراه دو شب اقامت با همراه در هتل آنها اهدا شد:

نفر اول؛ مهدی عزیزی، برنده تندیس جشنواره، لوح تقدیر، ۱۳۰میلیون ریال جایزه نقدی

نفر دوم؛ بهرامعلی حمیدی، برنده تندیس جشنواره، لوح تقدیر، ۱۰۰میلیون ریال جایزه نقدی

نفر سوم؛ منصوره دهقانی، برنده تندیس جشنواره، لوح تقدیر، ۷۰میلیون ریال جایزه نقدی

در این مراسم کتاب جشنواره با حضور مهدی رودبارکی، عباس قاضی زاهدی و جمال رحمتی رونمایی شد. امضای پوستر جشنواره توسط برگزارکنندگان، هنرمندان و حضار پایان‌بخش این مراسم بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha