امتحانات نهایی پایه دوازدهم مطابق برنامه از پیش تعیین شده برگزار می شود

تهران - ایرنا - سخنگوی آموزش و پرورش گفت: امتحانات نهایی پایه دوازدهم دانش آموزان مطابق برنامه از پیش تعیین شده برگزار می‌شود.

صادق ستاری فرد در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه ایرنا اظهار کرد: باتوجه به تصمیم‌ استانداری‌ها و اعلام تعطیلی مدارس در برخی از مناطق و استانها، امتحانات نهایی «پایه دوازدهم» در حوزه‌های امتحانی سراسر کشور، مطابق برنامه‌ امتحانی از پیش تعیین شده برگزار می شود و امتحانات همچنان پابرجاست.

وی افزود: امتحانات دانش آموزان در سایر پایه‌های تحصیلی در صورت تعطیلی مدارس بر اثر آلودگی هوا لغو می شود.

جدول برنامه امتحانی دانش آموزان پایه دوازدهم به شرح زیر است: 

امتحانات نهایی دانش آموزان مطابق برنامه از پیش تعیین شده برگزار می شود

محسن زارعی رئیس مرکز سنجش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش نیز در گفت و گویی خبری اعلام کرد: برای برگزاری امتحانات پایه دوازدهم ۲ دلیل اصلی وجود دارد یکی اینکه این امتحانات به صورت کشوری برگزار می شود و دیگری اینکه تعویق این امتحانات به دلیل برگزاری کنکور سراسری در تیرماه امسال، به ضرر دانش آموزان خواهد بود و بخاطر این موضوعات، امکان به تعویق افتادن این امتحانات نیست. و در صورت تعطیلی استان‌ها، خللی در زمینه برگزاری امتحانات نهایی دانش آموزان وارد نمی شود و  این امتحانات در زمان خود برگزار خواهد شد.

وی درباره امتحانات پایه نهم که به صورت استانی است، نیز توضیح داد و گفت: بر اساس تصمیم استانی که گرفته می شود امتحانات پایه نهم به تعویق می افتد و اطلاع رسانی آن نیز توسط اداره کل آموزش و پرورش استانها اعلام می شود. همچنین امتحانات پایه ششم که به صورت منطقه ای است در صورت لغو، ادارات آموزش و پرورش مناطق برنامه ریزی برای برگزاری دوباره آن را انجام می دهند.

به گزارش ایرنا، تشکیل توده گرد و غبار در خارج از کشور و ورود آن به ایران ،هوای برخی شهرها بویژه مناطق غربی را در شرایط خطرناک قرار داده بطوریکه به منظور حفظ سلامت مردم ،مدارس ،دانشگاه ها و ادارات برخی شهرها تعطیل شد و توصیه کارشناسان این است که شهروندان بجز موارد ضروری از خانه خارج نشوند.

آسمان کشور شاهد ورود توده گرد و غباری از سمت کشور عراق و سوریه است و با توجه به پیش بینی‌های هواشناسی، ریزگردهای فرا منطقه‌ای اینک غرب کشور را فرا گرفته است و برخی استان ها تحت تاثیر پیامدهای این ریزگردها و ذرات معلق قرار گرفته اند.

بر اساس گزارش ها ، اکنون استان‌های اردبیل، گیلان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، همدان، مرکزی، اصفهان، بخشی از استان فارس، بوشهر تا استان هرمزگان، یزد ، لرستان، کهگیلویه و بویر احمد تا استان تهران، همه درگیر خیرش شدید خاک هستند.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی گفت: وضعیت شدید خیزش گرد و خاک در همه نیمه غربی کشور تا فردا شب تداوم دارد و فقط بخش‌هایی از شرق کشور از این مساله در امان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha