۳ خرداد ۱۴۰۱، ۱۱:۳۶
کد خبرنگار: 1014
کد خبر: 84765490
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

کیفیت هوای استان البرز به وضعیت خطرناک رسید

۳ خرداد ۱۴۰۱، ۱۱:۳۶
کد خبر: 84765490
کیفیت هوای استان البرز به وضعیت خطرناک رسید

کرج - ایرنا - مرکز کنترل و پایش هوای اداره کل حفاظت محیط زیست البرز گزارش داد که میزان غلظت آلاینده ها در بیشتر مناطق استان افزایش یافته و هم اکنون در حالت خطرناک قرار گرفته است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از مرکز کنترل و پایش هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان البرز، بر اساس آخرین اعلام ایستگاه های سنجش آلودگی هوای استان، شاخص آلودگی هوا (ذرات معلق کمتر از ۲.۵ و ۱۰ میکرون) به دلیل وزش باد و بروز پدیده گرد و غبار در حالت خطرناک قرار گرفته است.

بر اساس همین گزارش شاخص آلودگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شهرستان های فردیس، ساوجبلاغ، کرج و نظرآباد هم اکنون به ترتیب بر روی اعداد ۳۲۰، ۳۶۷، ۴۱۸ و ۳۴۳ قرار دارد.

در پی افزایش غلظت آلاینده ها و ذرات گرد و  غبار، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز ادارات البرز را از ساعت ۱۲ ظهر امروز تعطیل اعلام کرد؛ این در حالی است که مدارس البرز در تمام مقاطع تحصیلی نیز امروز تعطیل اعلام شده بود.

پیش از این مدیریت بحران استانداری البرز نیز بروز افزایش آلاینده ها و بروز پدیده گرد و غبار به دلیل وزش باد و انتقال ذرات معلق گرد و غبار از کانون های شمال عراق هشدار بود.

مدیریت بحران استانداری توصیه کرده بود که با توجه به تداوم آلودگی هوا افراد آسیب پذیر سلامت جامعه شامل کودکان، سالمندان و بیماران تنفسی از ماسک استفاده کنند.

استان البرز ۹ ایستگاه سنجش آلودگی هوا در تمام شهرستان ها به جز طالقان دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha