گل‌محمدی: می‌خواهیم از نام پرسپولیس دفاع کنیم؛ از فصل جاری درس‌های خوبی گرفتیم

تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: می‌خواهیم در دو بازی باقی مانده در لیگ نتایج خوبی بگیریم و از نام پرسپولیس دفاع کنیم.

به گزارش ایرنا، یحیی گل‌محمدی که محرومیتش به پایان رسیده، امروز دوشنبه در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل شهر خودرو در هفته بیست و نهم لیگ برتر، اظهار داشت:‌ ابتدا می‌گویم که خوشحالم که بعد از مدت‌ها در  نشست خبری حاضر شدم. در حال حاضر به پایان مسابقات لیگ نزدیک می‌شویم و باید از اسم پرسپولیس در ۲ دیداری که در لیگ باقی مانده دفاع کنیم.

وی افزود:‌ دو بازی پیش رو خیلی برای ما مهم است و امیدوار هستم که با موفقیت این بازی‌ها را پشت سر بگذاریم. که نباید الان در شرایطی قرار داشته باشیم که باید برای دومی بجنگیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت:‌ فصل جاری درس خوبی به ما داد که این را باید متوجه شویم که فوتبال یک بازی گروهی است. باید در تمام ابعاد فوتبالی قوی باشیم. این درس را گرفتیم و می‌تواند در سال‌های آینده به ما کمک کند.

گل‌محمدی تاکید کرد: مقابل تیمی بازی داریم که آخرین امیدهای خود برای بقا در لیگ برتر پای به زمین می‌گذارد و از آن طرف تیم ما هم قطعا برای گرفتن سه امتیاز تلاش خواهد کرد و فکر کنم تقابل این دو انگیزه موجب خواهد شد تا بازی خوبی را شاهد باشیم. شهرخودرو تیمی است که خوب دفاع می‌کند و فکر نکنم چیزی برای از دست دادن داشته باشند.

وی چدر مورد غایبان تیمش گفت: ما فردا سه بازیکن را در اختیار نداریم اما برای گرفتن سه امتیاز تلاش خواهیم کرد.

گل‌محمدی با اشاره به جنجال‌هایی که در جریان دیدار پرسپولیس و تراکتور رخ داد، گفت: ما آنجا بودیم تا فوتبال بازی کنیم، اما واقعاً شرایط انجام یک بازی فوتبال، مهیا نبود. اتفاقاتی که افتاد، عادی نبود و نمی‌دانم دلیل آن چه بود.

وی گفت: هواداران این سوال را از آن زمان می‌پرسند که چرا چنین اتفاقاتی رخ داده اما من جوابی برای آن ندارم. اتفاقات واقعا جای تاسف داشت و شرایط طوری بود که داور مسابقه هم نتوانست بازی را ادامه بدهد. تصمیم‌گیری اینکه چه اتفاقاتی رخ بدهد، بر عهده مسئولان فدراسیون است.

گل‌محمدی در مورد اینکه برای انتقال به رختکن هم علاوه بر یگان ویژه مربی و کاپیتان تراکتور به کمک او آمدند، خاطرنشان کرد: باید از مهدی کیانی و ساغلام تشکر کنم که تلاش کردند من سالم به رختکن برسم. از کلاه نیرو انتظامی استفاده کردم و برخی از آنها که من را اسکورت می کردند وسایل حافظتی نداشتند اما تلاش کردند تا آسیب نبینم. واقعا از آنها تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: از زمان حضورمان در ورزشگاه تبریز شرایط عادی نبود. از ابتدای بازی که می‌خواستم به جایگاه بروم شروع شد. در بین دو نیمه اجازه ندادند به رختکن بروم و آخر بازی هم آن اتفاقات را همه دیدند و صحنه‌های آخر الزمانی بود. صحنه‌های وحشتناکی بود و خدا را شکر به کسی آسیب نرسید و در پایان بازی، فقط خوشحال بودیم که به کسی از تیم خودمان یا تراکتور و هواداران تراکتور آسیبی نرسید. این مسئله حتماً باید واکاوی و درباره آن صحبت شود.

سرمربی پرسپولیس گفت:‌ این اولین اتفاق نبوده و آخرین آن هم نخواهد بود و این نشانه‌ای است که روی بحث‌های فرهنگی، نظم و انضباط ورزشگاه بیشتر دقت شود و بیشتر کار کنیم. فکر می‌کنم، نقطه تاریکی در فوتبال ایران بود این اتفاق و باید از این اتفاقات درس بگیریم و حواس‌مان باشد که تکرار نشود.

وی در رابطه با اینکه یکی از هواداران تیم تبریزی مدعی شده که گل‌محمدی رفتار تحریک آمیز مقابل هواداران داشته، گفت:‌  چنین چیزی را ندیدم، اما ابتدای بازی برای بررسی وضعیت چمن به زمین رفتم که همانجا هواداران لطفشان را به من نشان دادند. همیشه نسبت به هواداران تراکتور و مردم تبریز، احساس خوبی داشتم و الان هم دارم؛ چرا که شروع فوتبالم از تبریز بوده است. ازطرفی  آنجا مربیگری هم کردم، برای آنها کار کردم و زحمت کشیدم. هر چند نتایج آنطور که می‌خواستیم نشد، اما فرهنگ هواداری آنها فرهنگ خوبی بود و می‌توانستیم به عنوان الگو از آنها یاد کنیم.

گل‌محمدی گفت:‌ زمانی که من آنجا بودم،  هفته سوم باختیم، اما هفته چهارم آمدند و تیم را تشویق کردند و حمایت کردند تا توانستیم روند خوبی پیدا کنیم. نمی‌دانم در این چند وقت چه اتفاقاتی افتاده است. باید این مسائل بررسی شود که دلیل آن چه بوده است.

وی در مورد دلیل اصلی این درگیری‌ها تصریح کرد: وقتی یک تیم، پنج سال متوالی قهرمان می‌شود حساسیت‌ها نسبت به آن هم زیاد می‌شود. خودآگاه یا ناخودآگاه احساسی به وجود می‌آید که این تیم چرا باید پنج سال متوالی قهرمان باشد. به هر حال بازیکنانی که من در این چند سال در این تیم دیدم بازیکنان بافرهنگ و بدون حاشیه‌ای بودند. مربیان هم همینطور و هیچکس دنبال حاشیه نبوده و الان هم نیست. همیشه تمرکز بازیکنان و مربیان فوتبال و بحث‌های فنی بوده است، ولی متأسفانه بخشی از این اتفاقاتی که برای پرسپولیس می‌افتد به خاطر همین مسائلی است که گفتم.

تیم فوتبال پرسپولیس که برای رسیدن به نایب قهرمانی در لیگ برتر تلاش می کند فردا شب در ورزشگاه آزادی میزبان شهرخودرو است. پرسپولیس هم اکنون با ۵۴ امتیار (بدون احتساب بازی با تراکتور) در رده سوم قرار دارد و شهرخودرو نیز با ۱۶ امتیاز در قعرجدول است.

یحیی گل محمدی در ادامه گفت: باید این موضوع بررسی شود که دلیل این اتفاقات چه بود. وقتی تیمی ۵ سال قهرمان می‌شود حساسیت‌ها روی این تیم زیاد می‌شود. بالاخره احساسی به وجود می‌آید که چرا این‌ تیم باید قهرمان شود. همیشه در پرسپولیس بازیکنان و کادری دیدم که با فرهنگ و بدون حاشیه بودند. الان هم بازیکنان ما حاشیه ندارند اما متاسفانه اتفاقاتی رخ می‌دهد.

سرمربی پرسپولیس درباره برنامه‌هایش برای فصل بعد هم گفت: دو، سه جلسه با رضا درویش داشتم و بحث‌هایی برای نقل‌وانتقالات انجام شد اما این موضوع را ادامه ندادم چون باید بعد از لیگ درباره آن صحبت شود. ما دو بازی داریم و همه تمرکز ما روی این بازی‌هاست. الان هیچ صحبتی نشده است. پارسال سر ما کلاه رفت و اتقاقاتی که رخ داد به خاطر مشکلات باشگاه بود. ابراهیم شکوری هم گفته بود که اجازه نمی‌دادند برای پرسپولیس هزینه شود. این موضوع فقط برای پرسپولیس بود و نه تیم‌های دیگر. اگر مشکلات مالی نداشتیم و یک سری نهادها هم اجازه می‌دادند ما هزینه کنیم بازیکنان خوبمان را از دست نمی‌دادیم. الان اجازه نمی‌دهند چنین اتفاقی بیافتد.

او درباره احتمال قطعی همکاری‌اش با پرسپولیس گفت: دو سال دیگر قرارداد دارم و به آن پایبندم. مشکلی هم ندارم اگر باشگاه بخواهد تصمیمی بگیرد. این موضوع در اختیار باشگاه است. همیشه وقتی تیم قهرمان نمی‌شود حرف و حدیث است و همه مصاحبه می‌کنند تا من را بکوبند. از افرادی مصاحبه می‌گیرند که با تیم و من مشکل دارند. وقتی با تیم بزرگ کار کنید این مشکلات‌ وجود دارد.

گل‌محمدی به انتقادات از تیم پرسپولیس واکنش نشان داد و گفت: همیشه گروهی سالم کار می‌کنند و گروهی دوست ندارند. برخی منافع شخصی خود را در نظر می‌گیرند و مصاحبه می‌کنند. خیلی خوب می‌توان تشخیص داد از کجا این مصاحبه‌ها نشات می‌گیرد و سازماندهی شده؛ آدرس دوری ندارند و نزدیک است.

وی درباره انتقاد از عملکرد بدنسازی باشگاه پرسپولیس گفت: گروه بدنسازی و مربیان ما همان‌هایی هستند که تیم را قهرمان کرده و به فینال آسیا بردند. چرا وقتی قهرمان شدیم نمی‌گفتند بدنسازی ما مشکل داشت؟ آقای صالح‌نیا که چنین حرفی زده استاد من است و من شاگردش بودم. او بهترین مربی بدنساز ایران بود. ما از نظر زمین تمرین مشکل داشتیم. از مهرماه به آقای صدری گفته بودیم زمین تمرین می‌خواهیم ولی توجهی نشد. ما چندماه در زمین غیراستاندارد تمرین کردیم و این موضوع روی کار فنی ما تاثیر گذاشت. برخی می‌گویند بهانه می‌گیرید اما همه دیدند که مشکل داشتیم و گوش شنوایی وجود نداشت. قطعا این مسائل تاثیر دارد.

گل محمدی در پایان اضافه کرد: هیچ‌وقت در مورد کاری که انجام می‌دهم، نمی‌گویم بی‌ایراد بوده‌ام. هر مربی سبک خودش را دارد. کار من‌ مشخص است و بر مبنای کارهای فنی پیش رفتم. سالی که گذشت درس خوبی برای ما بود که باشگاه فقط مربی و بازیکن نیست. همه ارکان باید دقت کنند و کار انجام بدهند. همه چیز داخل زمین نیست و بیرون زمین بخش مهمی است. همه حواشی را باید جمع کنید و در راستای متحد کردن هواداران قدم بردارید. هم از نظر رسانه و هم فضای مجازی باید قدرتمند باشید. تمام مشکلات فنی را بر عهده می‌گیریم و مسئولیت با من است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha