۱ خرداد ۱۴۰۱، ۹:۵۵
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 84762570
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

نظرسنجی جدید: ۷۵ درصد سیاه پوستان آمریکا نگران حملات فیزیکی هستند

تهران-ایرنا- نظرسنجی جدید واشنگتن پست- موسسه آیپسوس نشان داد که ۷۵ درصد از سیاه پوستان آمریکایی نگران آن هستند که به دلیل نژاد خود مورد حمله فیزیکی قرار بگیرند.

به گزارش ایرنا، تارنمای هیل نوشت: این نظرسنجی نشان داد سه چهارم از سیاه پوستان آمریکایی می گویند نگران آن هستند که خودشان یا نزدیکانشان، به دلیل نژاد سیاه داشتن مورد تعرض فیزیکی قرار گیرند.

نتایج این نظرسنجی یک هفته بعد از تیراندازی مرگبار درمنطقه سیاه پوست نشین بوفالو در نیویورک منتشر شده است.

این نتایج که روز شنبه منتشر شده نشان می دهد که ۷۰ درصد آمریکایی های سیاه پوست بر این باورند که نیمی و یا حتی بیشتر از نیمی از آمریکایی های سفید پوست دارای باورهای برتری طلبانه هستند. تنها ۱۹ درصد از آنها بر این باورند که تعداد آمریکایی های سفید پوست با چنین باورهایی  کمتر از نیمی است.

دو سوم شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفتند برتری طلبان سفیدپوست امروز نسبت به پنج سال گذشته مشکل بزرگتری محسوب می شوند. در مقایسه ۲۸ درصد گفتند  که هیچ تغییری در میزان مشکل افرینی  حامیان چنین باوری حاصل نشده و تنها ۵ درصد باورهای برتری طلبانه را کمتر از پنج سال پیش ارزیابی کردند.

از شرکت کنندگان همچنین درباره احساسات آنها بعداز تیراندازی در شهر بوفالو سوال شد ؛ حمله ای که در آن فرد مظنون که سفید پوست بود ۱۰ نفر را به کشتن داد و سه نفر دیگر را مجروح کرد. در این حادثه یازده نفر از ۱۳ نفر قربانی سیاه پوست بودند و فرد مظنون ظاهرا از «نظریه نژادپرستانه جایگزین بزرگ» حمایت می کرد.

۷۰ درصد از پاسخ دهندگان به این پرسش گفتند که این تیراندازی آنها را غمگین کرد در حالی ۶۲ درصد گفتند از این حادثه خشمگین هستند. بیش از نیمی از آنها گفتند احساس نگرانی می کنند و ۳۴ درصد گفتند ترسیده اند. همچنین ۲۱ درصد اظهار داشتند که این تیراندازی آنها را شوکه کرده و ۷ درصد از آن ابراز تعجب کردند.

نظرسنجی واشنگتن پست-آیپسوس بین ۱۸ تا ۲۰ ماه مه (۳۰-۲۸ اردیبهشت) با شرکت ۸۰۶ سیاه پوست آمریکایی و با ظرسیب خطای مثبت و منفی ۴.۵ درصد انجام شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha