عملیات چهار خطه کردن محور پردیسان- ورجان در قم به زودی آغاز می‌شود

قم- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت: یکی از مطالبات جدی مردم استان اجرای طرح تعریض و چهار خطه کردن محور پردیسان- ورجان است که به زودی این پروژه وارد فاز عملیاتی می‌شود.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری اداره کل راه و شهرسازی قم، محمد صادقی اظهار داشت: با استقرار دولت سیزدهم محور پردیسان- ورجان به دلیل آن که مسیر اتصال قم به منطقه گردشگری استان است و از آنجا که از مطالبات ۱۲ ساله شهروندان بوده در اولویت استان قرار گرفت و با پیگیری‌های استاندار قم و اداره کل راه و شهرسازی استان، این پروژه در سفر رییس جمهور به قم مطرح شد و خوشبختانه از جمله مصوبات سفر نیز بوده است.

 وی افزود: محور بزرگراهی کهک از تپه سلام جاده اراک آغاز می شود و بعد از عبور از رودخانه و عبور از پردیسان به ورجان، کهک و روستای دستگرد ختم خواهد شد.

صادقی با اشاره به این که این محور ۲۸ کیلومتر خواهد بود، ادامه داد: در فاز اول این طرح، با توجه به اولویت مسیر، قطعه پردیسان- ورجان به طول ۱۳ کیلومتر چهار خطه می شود که امیدواریم تا پایان سال تکمیل شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم اعتبار مورد نیاز برای محور بزرگراهی تپه سلام- پردیسان- ورجان- روستای دستگرد را ۶۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد که هزینه فاز اول یعنی پردیسان- ورجان ۲۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.

وی عنوان داشت: مناقصه اجرای این پروژه در فاز اول در چهارشنبه این هفته برگزار شد و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سپاه به عنوان پیمانکار طرح مشخص شده است.

صادقی گفت: اعتبارات این پروژه با موافقت وزیر راه و شهرسازی و وزارت نفت از محل تهاتر با وزارت نفت تامین شده است.

براثر تصادف شدید خودروی ۲۰۶ با کامیون در جاده پردیسان - ورجان در قم در پنجشنبه هفته گذشته چهار نفر جان خود را از دست دادند و سه نفر مصدوم شدند.

متاسفانه در این حادثه خانم ۳۰ ساله، دختربچه ۲ ساله و دو پسر بچه ۱۰ و هفت ساله در دم جان باختند.

همچنین در این حادثه دو خانم ۱۵ و ۲۵ ساله به شدت دچار سانحه شده بودند که با احیا قلبی و ریوی توسط کارشناسان فوریت‌های پزشکی به مرکز درمانی منتقل شدند و یک خانم ۳۸ ساله نیز پس از دریافت اقدام‌های درمانی لازم منتقل شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha