رییس حفاظت اطلاعات قوه قضاییه: صیانت از حقوق مردم اقتدار دستگاه قضایی است

اهواز- ایرنا - رییس حفاظت اطلاعات قوه قضاییه گفت: مهمترین اقتدار دستگاه قضایی، پرچمداری در صیانت از حقوق ملت به‌ عنوان سرمایه‌ اصلی نظام جمهوری اسلامی بوده و در این مسیر باید تمام توان خود را به کار گیریم.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی دادگستری خوزستان حجت الاسلام والمسلمین علی عبداللهی در آیین تکریم و معارفه رییس حفاظت و اطلاعات دادگستری خوزستان افزود:دستگاه قضایی در همه زمینه‌ها پناهگاه ملت ایران است.

وی بیان کرد: لازمه صیانت از این سرمایه عظیم انسانی این است که ابتدا خود از خطرات و آلودگی‌ها مصون باشیم و این امر جز با توکل به خدا و خودسازی محقق نمی‌شود.

حجت الاسلام عبداللهی با بیان اینکه قلم قاضی، شرع و قانون است گفت: قوه قضاییه، مسوولیت دفاع از حقوق شهروندی و آزادی‌های مشروع را برعهده دارد و اگر این مساله به خطر افتد مسوولیت آن به عهده ما است.

وی افزود: مردم در قبال خواسته‌های مشروع خود از دستگاه قضایی انتظار دارند و نباید مراجعه کننده‌ای احساس کند که برخورد دستگاه قضایی با او خلاف واقع و متفاوت از طرف دعوای وی است.

رییس حفاظت اطلاعات قوع قضاییه بیان کرد:مبنای شکل‌گیری و وظیفه حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه صیانت از نیروی انسانی است و لازمه این صیانت، توجه به پیشگیری به جای برخورد و رویکرد قهرآمیز تا حد ممکن است.

رییس کل دادگستری خوزستان نیز در این آیین گفت: رکن اصلی و اولیه برای رسیدن به معنویت و سلامت، نظارت است و این نظارت باید از خود فرد شروع شود.

علی دهقانی بیان کرد: شرط اصلی سلامت در نظام اداری، برگزیدن الگوی رفتاری مناسب، فراهم کردن تمهیدات لازم برای رسیدن به معارف الهی و توام کردن اعمال و رفتار خود با معرفت و معنویت است.

وی ادامه داد: دستگاه قضایی وظایف سنگینی در بُعد رسیدگی عادلانه و منصفانه و حفظ حقوق عامه با نظارت بر سایر دستگاه‌ها به عهده دارد که برای تحقق آن، باید نظارت بر درون و بیرون دستگاه استمرار داشته باشد.

دهقانی گفت: وظیفه حفاظت و اطلاعات در قوه قضاییه، علاوه بر برخورد با فساد، حفاظت از منابع انسانی است که تحقق این امر، موجب افزایش رضایت عمومی از دستگاه قضایی می‌شود.

وی بیان کرد: همه افرادی که در کنار قاضی در فرآیند دادرسی ایفای نقش می‌کنند اعم از کارمندان، وکلا، کارشناسان و ... نیز افرادی که با مبادرت به کارچاق‌کنی می‌کنند تلاش دارند مسیر صحیح رسیدگی را به بیراهه ببرند، همگی نیاز به نظارت دارند تا پیشگیری، صیانت و برخورد به درستی حاصل شود.

در این آیین با قدردانی از صادق جعفری چگنی رییس حفاظت و اطلاعات دادگستری خوزستان تجلیل، و حسن مرادی به عنوان رییس جدید این حفاظت معرفی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha