میزبانی همایش بین‌المللی پیرغلامان فرصتی برای نمایش زیبایی‌های معنوی کرمانشاه است

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: افتخار میزبانی همایش بین‌المللی پیرغلامان و خادمان حسینی (ع) فرصتی بزرگ و بی‌نظیر برای نمایش زیبایی‌های معنوی و سنت‌های حسینی کرمانشاه به همگان است.

به گزارش ایرنا، «بهمن امیری مقدم» روز شنبه در نشست هماهنگی و برنامه‌ریزی برگزاری همایش بین‌المللی پیرغلامان و خادمان حسینی که با حضور آیت‌اله علما نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه و مدیران دستگاه های اجرایی استان در دفتر امام جمعه برگزار شد؛ عنوان کرد: افتخار میزبانی این همایش معنوی و حسینی، یک توفیق بسیار بزرگ است‌ که نصیب کرمانشاهیان شده است.

وی به سنت دیرین و تاریخی روضه‌خوانی و خدمت به اهل بیت در استان اشاره کرد و گفت: کرمانشاه از دیرباز دروازه عتبات عالیات بوده است و همیشه عشق به امام حسین (ع) و ائمه اطهار در این دیار موج زده و لبریز از معنویت بوده است و این پیشینه باید در این همایش بین المللی نمایش داده شود.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: این مراسم همچنین فرصتی برای تجلیل از جایگاه ویژه و والای پیرغلامان و خادمان امام حسین (ع) است و تکریم از این عزیزان در واقع خدمتگزاری به ائمه اطهار علیهم السلام است.

وی همچنین عنوان کرد: کرمانشاه در گذشته شخصیت‌های معنوی و روضه‌خوان‌های بسیار خوشنامی داشته است که یاد و خاطره و ویژگی‌های رفتاری، اخلاقی و اخلاص این بزرگان باید در قالب یک کتاب به نسل جدید منتقل شود.

وی بر مردمی محور بودن همایش پیرغلامان و خادمان حسینی تاکید کرد و گفت: باید فضا و بستر را به صورت ویژه برای هیات های مذهبی در محلات سطح شهر کرمانشاه و در شهرستان‌های مختلف فراهم کنیم و تا فضای معنوی این همایش در جای جای استان به نمایش گذاشته شود.

مدیر ارشد استان در ادامه به تلاش‌های صورت گرفته برای بازگشایی دائمی مرز خسروی اشاره کرد و گفت: در این زمینه نشست های راهگشایی با ستاد مرکزی اربعین و استاندار دیالی داشتیم و تلاش می کنیم مرز تاریخی خسروی را به صورت دائمی برای عبور زوار حسینی بازگشایی کنیم.

نوزدهمین اجلاس بین‌المللی پیرغلامان حسینی محرم ۱۴۰۱ در کرمانشاه برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha