سخنگوی وزارت امور خارجه: انقلاب اسلامی مردم سالاری دینی را به دنیا معرفی کرد

مشهد- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: انقلاب اسلامی بین کمونیسم و کاپیتالیسم، راه سوم مردم سالاری دینی را به دنیا معرفی کرد و امروز میوه آن باید باز تولید تمدن بزرگ اسلامی باشد و در این راه نقش مبلغان بسیار مهم است.

سعید خطیب زاده روز پنجشنبه در دومین روز همایش تبلیغ جهانی دین در مشهد افزود: دنیا و مفاهیم ارتباطات بین‌المللی و دیپلماسی در حال تغییر است به گونه ای که الان با یک اکانت توییتر می‌توان یک رسانه و مکتب و مرجع شد که اینها نشانگر تغییرات در مفهوم قدرت و ارتباطات است.

وی ادامه داد:امروز طی ۱۰۰ سال اخیر تاریخی ترین زمانی است که در آن قرار گرفته ایم و قطبها، مفاهیم و مکاتب جدیدی در حال شکل‌گیری است.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: آنچه امروز شاهد آن هستیم بمباران پیامهای مختلف با بهترین ابزارها و روشهاست و در این شرایط باید ببینیم در کجا هستیم و وارد مرحله جدیدی از نگاه به مفاهیم شویم.

خطیب زاده افزود: امروز فقط دانستن پیام، کافی نیست بلکه مخاطب، قالب‌ها و ابزار را نیز باید شناخت و آنهایی که قالب را با مفاهیم عالیه شناخته اند خروجی معرکه‌ای داشته اند.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین کارها در حوزه آموزش و پژوهش و تبلیغ جهانی دین و قرآن را "جامعه المصطفی" انجام می‌دهد.

همایش تبلیغ جهانی دین از دیروز در جامعه المصطفی خراسان رضوی در مشهد آغاز شد و عصر امروز به پایان می‌رسد.

جامعة المصطفی العالمیه نهادی علمی و بین المللی با هویت حوزه ای در ایران با هدف گسترش علوم اسلامی، انسانی و اجتماعی، با رویکرد آموزشی، پژوهشی و تربیتی است که انبوهی از داوطلبان را از سراسر گیتی تحت پوشش قرار داده است و فرصت کم نظیری برای تشنگان زلال معارف اسلامی و هدایت قرآنی در سراسر جهان فراهم کرده است تا ضمن تربیت مجتهدان، عالمان و متخصصان پارسا و متعهد، به تبیین، تولید و تعمیق تفکرات و اندیشه های اسلامی و نشر و ترویج اسلام ناب محمدی همت گمارند.

در جامعة المصطفی العالمیه رشته های اسلامی فقه، اصول فقه، قرآن، حدیث، فلسفه، عرفان، اخلاق، کلام و تاریخ اسلام و در حوزه علوم انسانی نیز رشته ها و گرایش هایی همچون علوم تربیتی، حقوق، روان شناسی، اقتصاد، جامعه شناسی، علوم سیاسی، بانکداری، ارتباطات، مدیریت و زبان های فارسی، عربی، انگلیسی، فرانسوی و روسی، با رویکرد اسلامی ارایه می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha