تولید سلاح در آمریکا طی دو دهه گذشته سه برابر شده است

تهران- ایرنا- طبق گزارش اداره دخانیات، سلاح‌های گرم و مواد منفجره (ATF) آمریکا، در طول دو دهه گذشته میزان تولید سلاح در این کشور سه برابر شده است.

به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا به نقل از آناتولی، دولت آمریکا به تازگی گزارشی از میزان سلاح‌های تولید شده از سال ۲۰۰۰ میلادی تا کنون منتشر کرده است. بر اساس این گزارش، تولید سلاح در این کشور در دو دهه اخیر بیش از سه برابر شده است.

گزارش جدید تولید سلاح از سوی اداره دخانیات، سلاح‌های گرم و مواد منفجره (ATF) که یک سازمان زیرمجموعه وزارت دادگستری آمریکا و یکی از فعالیت‌هایش صدور مجوز برای ساخت سلاح است، منتشر شده است.

آمارهای منتشر شده توسط این اداره نشان می‌دهد در سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۱ میلیون مجوز ساخت سلاح در این کشور صادر شده که این رقم در سال ۲۰۰۰میلادی نزدیک به ۳میلیون مجوز در سال بوده است.

در حوزه فعالیت‌های این اداره بررسی و پیشگیری از جرایم فدرال شامل استفاده غیرقانونی، ساخت و نگهداری سلاح گرم و مواد منفجره است.

جمعیت ایالات متحده در بازه زمانی ۲۰ ساله فقط ۱۸ درصد افزایش یافته است ولی تولید سلاح به مراتب درصدهای بالاتری نسبت به جمعیت داشته است.

در سال ۲۰۰۰ میلادی به ازای ۱۰۰هزار نفر ۱۳۹۷ سلاح در آمریکا وجود داشت ولی این رقم در سال ۲۰۲۰ به ۳۴۱۰ سلاح به ازای هر ۱۰۰هزار نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha