گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی ، تاکید بر سرمایه گذاری در انرژی پاک

تهران-ایرنا- گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی نشان می‌دهد بیشتر کشورهای آسیای جنوب شرقی نیاز به افزایش سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی‌های پاک دارند تا به استانداردهای سازگار با محیط زیست برسند.

به گزارش ایرنا به نقل از آناتولی، طبق گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) که روز سه‌شنبه منتشر شد، در کشورهای جنوب شرق آسیا باید تا سال ۲۰۳۰ سالانه ۱۹۰ میلیارد دلار در حوزه منابع انرژی و سوخت‌های فسیلی سرمایه‌گذاری صورت بگیرد تا به استانداردهای لازم سازگار با محیط زیست برسند.

طبق آمارهای موجود در این کشورها بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ میلادی به طور متوسط حدود ۷۰ میلیارد دلار در زمینه انرژی‌های پاک سرمایه‌گذاری شده است.

فاتح بیرول، مدیر اجرایی آژانس بین‌المللی انرژی، از دولت‌های منطقه که از آنها به عنوان وزنه سنگین نوظهور انرژی جهانی یاد می‌شود، خواست تا با توجه به سرعت توسعه اقتصادی و چالش‌های فزاینده امنیت انرژی، تلاش‌های خود برای انتقال به انرژی پایدار را تسریع بخشند.

این آژانس گفت که این منطقه بیشتر به سوخت‌های فسیلی برای برآوردن تقاضای فزاینده انرژی متکی است که در بحران انرژی امروزه جهان یک چالش بزرگ محسوب می‌شود.

طبق اعلام آژانس بین‌المللی انرژی، تقاضای انرژی در این منطقه تا سال ۲۰۳۰ حدود ۳ درصد در سال رشد خواهد داشت و سه چهارم این تقاضای افزایش‌یافته توسط سوخت‌های فسیلی تامین می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha