نیروی انتظامی سرآمد استفاده از فناوری‌های روز و دانش‌بنیان است

قرچک - ایرنا - فرمانده انتظامی شرق استان تهران گفت: نیروی انتظامی سرآمد استفاده از فناوری‌های به روز و دانش‌بنیان برای خدمت رسانی دقیق به مردم است.

به گزارش ایرنا، سردار کیومرث عزیزی روز دوشنبه در آئین معارفه فرمانده جدید انتظامی قرچک که در کانون ملائک این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: امروز نیروی انتظامی در سایه عمل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خدمت‌رسانی صحیح، دقیق و به موقع به مردم، در مسیر استفاده از فناوری‌های نوین گام برداشته و زمینه تحقق خواسته فرماندهی معظم کل قوا در استفاده از توان شرکت‌های دانش‌بنیان را فراهم کرده است.
وی افزود: استفاده از فناوری‌های نوین باعث شده تا تمام فعالیت‌های پلیس به صورت برخط، قابل مشاهده و پیگیری باشد که این امر موجب شده تا اشرافیت کامل بر روی حوزه استحفاظی، بازداشتگاه، کلانتری‌ها و پلیس‌های تخصصی برای مدیران ایجاد و تمام اطلاعات و موضوعات به صورت برخط برای ستادهای فرماندهی ارسال شود.
عزیزی با اشاره به حذف برگه‌های جریمه کاغذی خاطرنشان کرد: تقرییا از سال گذشته، اعمال قانون توسط پلیس راهور و پلیس راه با استفاده از دست‌افزارهای الکترونیک صورت گرفته و کلیه برگه‌های جریمه کاغذی حذف شده است، نیروهای گشت کلانتری‌ها با مجهز شدن به دوربین هوشمند، با حضور در صحنه‌های مختلف اقدام به فیلم‌برداری و تصویربرداری و تصاویر را به صورت برخط به مدیران انتظامی ارسال می‌کنند.
وی ادامه داد: استفاده از فناوری‌های نوین باعث اشراف اطلاعاتی و تسلط عوامل انتظامی بر حوزه سرزمینی خود شده و این امر موجب می‌شود تا پلیس به دورترین نقاط حوزه استحفاظی خود نیز دسترسی داشته و امنیت آن را حفظ کنند.
فرمانده انتظامی شرق استان تهران گفت: امروز نیروی انتظامی تلاش دارد تا از امنیت پایداری که به واسطه عمل تک تک افراد جامعه به وظایف خود به دست آمده حراست کنند و در این میسر شهدای بسیاری را تقدیم اسلام کرده‌  است، از ابتدای امسال تا کنون ۹ شهید نیروی انتظامی جان خود را برای حفظ امنیت پایدار جامعه تقدیم اسلام کرده‌اند.
عزیزی از همراهی مردم با پلیس به عنوان مهمترین سرمایه اجتماعی نیروی انتظامی یاد کرد و افزود: پلیس تلاش دارد تا در اجرای تمام طرح‌های خود، همراهی مردم را داشته باشد و رضایت آنان را جلب کند.

وی با تاکید بر لزوم شفاف‌سازی امور و آگاهی بخشی به مردم در حوزه‌های مختلف خاطرنشان کرد: اگر مردم به درستی در جریان خدمات نظام قرار گیرند، قطعا در تمام امور با مسئولان همراهی خواهند کرد، در حوزه اقتصادی و اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها، اگر سیستم اقتصادی، توزیع خدمات، تأمین و توزیع کالاهای اساسی با شفافیت همراه شود، قطعا خود مردم از ثبات بازار حراست کرده و اجازه نمی‌دهند که کالای مورد نیاز آنان توسط سودجویان احتکار شود.
عزیزی با اشاره به این که پلیس حافظ امنیت پایدار ایجاد شده از سوی تمام ارکان جامعه است اظهار داشت: امروز به واسطه تلاش‌های صورت گرفته در شهرستان قرچک، شاهد امنیتی مطلوب در حوزه‌های مختلف هستیم و فرماندهی انتظامی این شهرستان نیز با تحرک لازم و اقتدار بسیار از بروز جرائم جلوگیری و با مخلان امنیت برخورد کند.
این مسئول اضافه کرد: سال گذشته ۸۶ درصد از وقوع جرائم مختلف در شهرستان قرچک کشف شد و در ۲ ماهه نخست امسال نیز ۸۴ درصد از جرائم رخ داده در این شهرستان به کشف جرم و مجرمین منجر شده است.
وی با اشاره به لزوم تقویت نیروی انتظامی ادامه داد: با تلاش‌های صورت گرفته از سوی فرماندهی کل نیروی انتظامی، اعتبارات قابل توجهی به شهرستان‌های شرق استان تهران اختصاص یافته که از آن برای احداث ۶ کلانتری و پاسگاه در این حوزه از استان تهران استفاده می‌شود.
عزیزی یادآور شد: طی سه سال گذشته ۲۰۰ دستگاه خودرو و موتورسیکلت به نیروهای انتظامی شهرستان‌های شرق استان تهران اختصاص یافته است.
در این مراسم "سرهنگ یدالله طهماسیان" به عنوان فرمانده جدید انتظامی شهرستان قرچک معرفی و از خدمات "سرهنگ نجم‌الدین مرادی"  قدردانی شد.
قرچک با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha