۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱،‏ ۲۲:۲۳
کد خبرنگار: 3046
کد خبر: 84754370
T T
۳ نفر

برچسب‌ها

جشنواره «دورهمی مادرانه» در قم برپا شد

قم-ایرنا- رییس کمیته بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر قم گفت: جشنواره دورهمی مادرانه از ۲۵ تا ۳۰ اردیبهشت ماه سالجاری با هدف تبیین مسائل مرتبط با افزایش جمعیت ویژه بانوان شهر قم در بوستان نرگس برپا شده است.

نرجس نیازمند شنبه شب در حاشیه افتتاح جشنواره«دورهمی مادرانه» در بوستان نرگس در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، بیان داشت: مقام معظم رهبری از سال ۹۰ تاکنون بیش از ۴۰ بار نسبت به مساله جمعیت و فرزندآوری تاکید کردند و بارها در قالب سخنرانی و برنامه ها نسبت به اهمیت آن در کشور هشدار داده‌اند.

وی ادامه داد: تبیین مساله جمعیت برای بانوان، توسعه فرهنگ ازدیاد جمعیت، ایجاد احساس امنیت برای خانواده‌های متدین در بوستان ها، توسعه اخلاق و معنویت در جامعه با استفاده از فضای بوستان ها، توجه به شادی و نشاط از جهت شکل گیری شخصیت سالم و با نشاط، پاسخگویی به سوالات و شبهات جمعیت، بستر سازی فعالیت مبلغان در بوستان های شهری و ارتقای قدرت تحلیل بانوان نسبت به پدیده های اجتماعی و سیاسی معاصر از اهداف این جشنواره است.

نیازمند، با بیان اینکه ارتقای کیفیت برنامه‌های فرهنگی شاد و فرحبخش در راستای گسترش فرهنگ ازدیاد جمعیت از کارکردهای مهم جشنواره دورهمی مادرانه است، اظهار داشت: غرفه کلینیک مادرانه، غرفه مشاوره غرفه کودک و نوجوان، غرفه مسابقه و معرفی کتاب، غرفه بانوان موفق  پرجمعیت، ایستگاه هم‌اندیشی و غرفه پذیرایی هفت غرفه این جشنواره می باشد.

رییس کمیته بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر قم عنوان کرد: پاسخ به سوالا شرعی، پزشکی و عقیدتی، پاسخ به سوالات بانوان در حوزه ازیاد جمعیت، برپایی میزهای مشاوره،برگزاری مسابقات متنوع، معرفی زنان موفق پرجمعیت، فرهنگ سازی نسبت به مساله کتابخوانی با ارائه کتاب های جذاب و ایجاد فضای بانشاط و فرحبخش از ویژگی ها و اهداف غرفه های این جشنواره است.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر قم در پایان بیان کرد: این جشنواره با حمایت و مشارکت کمیته بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر قم، جامعه الزهرا و سازمان های خدمات شهری، پارک ها و فضای سبز و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری قم و امور بانوان استانداری قم ترتیب یافته است.

گفتنی است جشنواره«دورهمی مادرانه» از ۲۵ تا ۳۰ اردیبهشت ماه جاری از ساعت ۱۷ تا ۲۰ شب در بوستان نرگس قم برپا است.

جشنواره «دورهمی مادرانه» در قم برپا شد

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha