آماده برپایی سه هزار موکب اربعین در خاک ایران و عراق هستیم

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته و برپایی نشست‌های مختلف، در صورت بازگشایی مرزهای زمینی، آمادگی برپایی سه هزار موکب در خاک ایران و عراق برای پذیرایی از زائران را داریم.

یوسف افضلی در گفت وگو با خبرنگار عتبات عالیات ایرنا اظهار داشت: در صورت بازگشایی مرزهای زمینی از سوی دولت عراق و اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات، از سه هزار موکب دارای پروانه و فعال، ۵۶ درصد در خاک عراق و مابقی در داخل کشور برپا خواهند شد.

وی ضمن ابراز امیدواری برای بازگشایی هر چه سریعتر مرزهای زمینی به روی زائران و عاشقان خاندان عصمت و طهارت با اشاره به مشارکت مردم در توسعه و بازسازی عتبات عالیات، گفت: اقدامات لازم در خصوص فعالیت موکب داران در ایام اربعین در حال انجام و برنامه ریزی است و متقاضیان جدید برای دریافت پروانه فعالیت می توانند به سامانه این ستاد مراجعه کنند.

آماده برپایی سه هزار موکب اربعین در خاک ایران و عراق هستیم

معاون فرهنگی و مشارکت های مردمی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات اظهار داشت: مجوزهای یک ساله برای متقاضیان جدید اخذ پروانه فعالیت موکب ها صادر خواهد شد و برای افرادی که مدت زمان مجوز آنها به پایان رسیده، مجوزهای سه ساله صادر خواهیم کرد.

به گفته وی، در صورت موافقت دولت عراق برای بازگشایی راه زمینی عتبات عالیات، پیش بینی های لازم برای ارائه بهترین خدمات به زائران حضرت سید الشهدا (ع) در دست بررسی و برنامه ریزی است.

دولت عراق از ابتدای شیوع بیماری کرونا با هدف جلوگیری از گسترش این بیماری مرزهای زمینی خود را به روی زائران مسدود کرد و تاکنون باوجود پیگیری های مسئولان ایرانی همچنان بسته است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha