رئیس کل دادگستری سمنان: ۴۱۰ میلیارد ریال اضافه‌پرداخت مالیات یک تولیدکننده مسترد شد

سمنان- ایرنا- رئیس کل دادگستری استان سمنان گفت: ۴۱۰ میلیارد ریال اضافه‌پرداخت مالیات و عوارض یک واحد تولیدی در شرق استان شناسایی و به منظور حمایت از تولید و رونق اقتصادی، به آن شرکت مسترد شد.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی دادگستری کل استان سمنان، محمد جعفر عبدالهی گفت: ۴۱۰ میلیارد ریال اضافه پرداخت مالیات و عوارض شرکت سیم و کابل مغان شاهرود در ۲ سال ۹۸ و ۱۴۰۰ از سوی سازمان امور مالیاتی این استان با پیگیری های دستگاه قضایی استان شناسایی شد.

وی بیان کرد: در راستای نظارت بر زنجیره تولید و حمایت و پشتیبانی جدی از شرکت های تولیدی ، دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی دستگاه قضایی استان سمنان مکلف شد تا ضمن برگزاری جلسات و بازدیدهای میدانی، شنونده دغدغه های صاحبان مشاغل و تولیدکنندگان باشد و به صورت جدی موانع تولید را بررسی و اقدام عاجل ‌و قانونی در جهت گسترش عدل و تقویت بنیه اقتصادی ‌آنان در حمایت از کارآفرینی و اشتغال را پیگیری کند.
وی با اشاره به بررسی های انجام شده در شرکت سیم ‌و کابل مغان شاهرود افزود: در بررسی های انجام شده مشخص شد سازمان امور مالیاتی استان سمنان در ۵ مرحله در سال های ۹۸ و ۱۴۰۰ اضافه دریافت مالیاتی و عوارض ارزش افزوده از آن شرکت داشت که با پیگیری های دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی در دستگاه قضایی این استان مبلغ ۴۱۰ میلیارد ریال اضافه پرداختی آن شرکت مسترد و با بازگشت این مبلغ بنیه اقتصادی آن شرکت احیاء شد.
رئیس کل دادگستری استان سمنان اظهار داشت: دستگاه قضایی استان سمنان در مسیر رفع موانع تولید و احیای کارخانجات و شرکت های دانش بنیان به یک محرک در راستای جهش تولید و تحقق شعار سال تبدیل شده است و دادگستری استان سمنان حمایت از تولید و اشتغال و کارآفرینی را از سنگرهای مجاهدت در دوره تحول و تعالی قوه قضاییه می داند و با تمام قدرت این مهم را پیگیری و حمایت می کند .

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha