اصلاح نظام یارانه، تاثیری بر قیمت دارو و واکسن دامی ندارد

ارومیه - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی گفت: دامداران نگران تامین واکسن و داروی دام‌های خود نباشند چرا که اصلاح نظام یارانه (حذف ارز ترجیحی) تاثیری بر قیمت دارو و واکسن دامی ندارد.

امید خلیل زاده روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به سیاست گذاری جدید سازمان دامپزشکی کشور برای دستیابی به هدف دولت از محل حذف ارز ترجیحی (ارز ۴۲۰۰ تومانی) و اصلاح نظام یارانه، هیچ تأثیری بر قیمت دارو، واکسن و موادبیولوژیک در حوزه دامپزشکی نخواهد داشت و خدمات به مانند گذشته به درخواست کنندگان ارائه خواهد شد.

وی اضافه کرد: جهت کنترل بازار در خصوص این اقلام با برنامه ریزی ای که توسط سازمان دامپزشکی کشور صورت گرفته ارائه خدمات دامپزشکی در سطح استان توسط بخش‌های دولتی و خصوصی همچنان طبق روال و برنامه‌های ریزی‌های انجام شده، ادامه دارد.

خلیل زاده با اشاره به اینکه مواد اولیه، دارو و واکسن به مقدار کافی توسط متولیان امر تأمین شده است، اطمینان‌ خاطر داد در حال حاضر تمامی عملیات واکسیناسیون استراتژیک و غیر استراتژیک طبق برنامه و پیش بینی‌های انجام شده به مانند زمان قبل از اجرای این طرح و طبق روال سال‌های گذشته در حال اجرا است.

وی از تشکل های بخش خصوصی، همه تولیدکنندگان و فعالان عرصه دامپزشکی خواست در اجرای این طرح ملی همکاری لازم را داشته باشند تا با تعامل و همفکری شاهد اجرای موفق این طرح باشیم.  

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی دارای ۹ میلیون واحد دامی اعم از دام سنگین و سبک و مرغ و ماکیان است که خدمات دامپزشکی به این دامداران در این راستا ارائه می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha