هنیه خواستار تشکیل "فرماندهی میدانی واحد" برای مقابله با رژیم صهیونیستی شد

تهران – ایرنا- رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس"، خواستار تشکیل "ستاد فرماندهی میدانی واحد و یکپارچه" برای مقابله با رژیم صهیونیستی شد.

به گزارش روز شنبه روزنامه «رای الیوم»، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس درپی جان باختن «شیرین ابوعاقله» خبرنگار شبکه تلویزیونی الجزیره به ضرب گلوله نیروهای رژیم صهیونیستی در نزدیک اردوگاه جنین در کرانه باختری رود اردن و حمله این نیروها به مراسم تشییع جنازه وی، در بیانیه ای اعلام کرد: رژیمی که از تشییع جنازه " شهید حقیقت و میهن " این گونه می ترسد ، نمی تواند به حیات خود ادامه دهد و رژیمی که از برافراشته شدن پرچم فلسطین می ترسد، نمی تواند در سرزمین ما باقی بماند.

وی ادامه داد : شهید شیرین ابوعاقله همچنان که در دوران حیات خود جنایات رژیم اشغالگر قدس را برملا می کرد، هم اکنون با تشییع جنازه خود بار دیگر پرده از چهره وحشی این رژیم برداشت.

هنیه ابراز داشت: اردوگاه جنین ثابت کرد که گزینه مقاومت و مقابله فراگیر همچنان پا برجا است و ملت ما توان مقاومت و ایستادگی و مقابله با این رژیم متزلزل و نیروهای بزدلش را دارد.

وی گفت : ما در مرحله جدیدی قرار داریم که در آن باید تصمیمات سرنوشت ساز و راهبردی اتخاذ شود. ما بی هیچ شک و تردیدی به راه خود ادامه خواهیم داد و ملت ما نبرد با این رژیم اشغالگر را در تمامی سطوح به نفع خود یکسره خواهد کرد.

هنیه از تشکیلات خودگردان فلسطین نیز خواست تا در عمل و به طور رسمی باطل بودن توافقنامه اوسلو را اعلام کند و به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی را پس بگیرد و به همکاری امنیتی خود با دشمن صهیونیست را پایان دهد و حول محور برنامه مقاومت فراگیر جهت مقابله با اشغالگران گردهم آید.

نیروهای رژیم صهیونیستی روز گذشته از حرکت شرکت کنندگان در مراسم تشییع جنازه شیرین ابوعاقله در بیت المقدس ممانعت به عمل آوردند و به تشییع کنندگان وحشیانه حمله کردند.

تشییع کنندگان پس از خارج شدن از بیمارستان فرانسوی در شهر بیت المقدس درحالی که تابوت ابوعاقله را بر دوش داشتند و شعارهای ملی سر می دادند و پرچم های فلسطین را در دست داشتند، با هجوم وحشیانه نیروهای صهیونیستی مواجه شدند. یورش نیروهای رژیم صهیونیستی به مراسم تشییع جنازه با شلیک بمب های صوتی و ضرب و شتم همراه بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha