شمار واحدهای مسکونی بهره مند از گاز طبیعی در زنجان به ۴۰۶ هزار واحد رسید

زنجان – ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: با گاز کشی به ۱۱ هزار واحد مسکونی درزنجان طی سال گذشته شمار بهره‌مندی منازل از گاز طبیعی در این استان به ۴۰۶ هزار و ۴۸۰ مورد افزایش یافت.

رحیم سلیمانی نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با تامین گاز طبیعی برای ۲۹۲ هزار و ۲۱۱ واحد های مسکونی در شهرهای استان صد درصد منازل مسکونی شهری زنجان گاز دار شده اند.
 وی از بهره مندی بیش از ۸۹ درصدی خانه های روستایی از گاز طبیعی خبرداد و اظهارداشت: تاکنون ۱۱۴ هزارو ۲۷۷ واحد مسکونی روستایی استان نیز از این نعمت استفاده می کنند.
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: سال گذشته ۱۰ هزار و ۹۷۴ واحد مسکونی جدید در استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند که از این تعداد ۶ هزارو ۷۹۱ واحد مسکونی شهری و چهار هزار و ۱۸۳ واحد دیگر نیز روستایی بود.
سلیمانی نژاد یادآوری کرد: ارائه هر چه بهتر خدمات به مشترکان گاز طبیعی از مهمترین وظایف و افتخارات شرکت گاز استان زنجان به شمار می رود که با تلاش های انجام شده سال گذشته بیش از ۲۶۴ کیلومتر شبکه گذاری شده که با احتساب این میزان، کل شبکه گازرسانی در استان به هفت هزار و ۲۷۶ کیلومتر رسید.
وی افزود:  شرکت گاز استان زنجان با انجام این میزان شبکه گذاری، اجرای ۶۰۵ کیلومتر خطوط انتقال گاز، نصب ۱۹۷ هزار و ۸۸۲ علمک برای ۳۷۹ هزار و ۷۶۸ مشترک خدمات ارائه می دهد.
به گزارش ایرنا، ۱۱ شهرک صنعتی استان زنجان، ۲ ناحیه صنعتی در شهرستان های ایجرود و طارم و سه محور صنعتی ذاکر– بناب، روی و نورین از گاز طبیعی بهره مند هستند.
هم اکنون نیروگاه های سه و چهار همچنین ۴۳ جایگاه CNG در استان  زنجان از گاز طبیعی بهره مند هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha