۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱،‏ ۱۱:۲۲
کد خبرنگار: 2961
کد خبر: 84752037
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ خبر از بافق و بهاباد

یزد - ایرنا - فرماندار بافق از تشکیل ۶ کمیته در شورای فرهنگ عمومی شهرستان خبر داد و گفت: ۳۲ طرح کلی و ۱۶۰ طرح جزئی برای سال جاری این نهاد در نظر گرفته شد.

محمدعلی صمیمی روز شنبه در حاشیه نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان بافق در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این کمیته‌ها شامل:تربیت و پرورش، معنویت واخلاق ، رسانه و فضای مجازی، فرهنگ شهر و شهروندی، خانواده و سبک زندگی و رصد فرهنگی است.

به گفته وی، طرح های یاد شده عمدتا در راستای اجرای صحیح برنامه های ۶ کمیته تشکیل شده در شورای فرهنگ عمومی شهرستان است.

نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی بافق اضافه کرد: در سفر استاندار یزد به این شهرستان قرار شد از ۲۰ درصد عوارض فروش محصولات معادن، ۲ درصد برای فرهنگ، ورزش، اجتماع، بحث‌های امنیتی، اداری و نیازهای ضروری این شورا هزینه شود.

وی ، ۲۰ درصد عوارض حاصل از فروش مواد معدنی را طبق واریزی انجام شده در سال جاری ۲۴ میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: در یک ابلاغیه‌ قرار شد مقوله فرهنگ و ورزش نیز در شورای فرهنگ عمومی مصوب شود تا بتواند از این ۲۰ درصد سهم داشته باشد.

این مسئول  همچنین با بیان اینکه در گام دوم انقلاب باید به نسل جوان و آینده ساز کشور اعتماد کنیم افزود: قطعا نتیجه این اعتماد اعتلای نظام اسلامی خواهد بود و نوجوانان و جوانان همواره با انجام کارهای بزرگ و موثر ثابت کرده‌اند که می‌توان به آنها اعتماد کرد.

وی خاطرنشان کرد: اگر فرهنگ را مجموعه باورها و ارزش‌ها در جامعه بدانیم، شکل گیری آن در اذهان نوجوانان و جوانان بسیار مهم و حیاتی به نظر می‌رسد به همین دلیل می‌بایست در راستای شکل گیری صحیح این باورها و ارزش‌ها اقدام و الگوسازی کرد.

 نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بافق، نقش آموزش و پرورش در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن را نیز نقشی مهم و انکارناپذیر دانست و از مدارس به عنوان خط مقدم جبهه جنگ نرم و تهاجم فرهنگی یاد کرد.

وی افزود: امروزه هرچه داریم از روحیه جهادی و مقاومتِ به ارث مانده از دوران هشت سال دفاع مقدس است و به فرموده رهبر کبیر انقلاب، دفاع مقدس انقلاب ما را بیمه کرد.

فرماندار بافق همچنین به نظام مردمی کردن یارانه ها اشاره و تصریح کرد: تبیین سیاست‌های اقتصادی دولت، اصلاح نظام یارانه‌ای و  اقناع افکار عمومی بسیار اهمیت دارد که این مهم باید از سوی اصحاب رسانه و خبرنگاران به خوبی در جامعه تشریح و بیان شود.

معدن سنگ آهن، فسفات آسفوردی، سرب و روی و سنگ های زینتی با اشتغالزایی بیش از ۱۰ هزار نفر در شهرستان بافق فعال هستند و حدود ۸۰ درصدآن ها  ۲ درصد عوارض مصوب را به موقع پرداخت می کنند.

مرکز این شهرستان ۵۲ هزار نفری در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد. 

***

در ادامه رزمایش جهادگران فاطمی و به مناسبت هفته بسیج سازندگی گروههای جهادی ناحیه مقاومت بسیج بهاباد با حضور در روستاهای محروم کویجان و آسفیچ از توابع شهرستان به انجام فعالیت ‌های جهادی در زمینه های عمرانی و سازندگی پرداختند .

به گزارش ایرنا ، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهاباد درحاشیه برگزاری این رزمایش درگفت و گو با خبرنگاران ضمن تبریک هفته بسیج سازندگی اظهار داشت: همه این بسیجیان دلاور و غیور و حتی کوچک ترین اعضای جمع حاضر و دهه نودی هایی که سرود زیبای سلام فرمانده را اجرا کردند امروز آمده اند تا اعلام کنند یکدل و یکصدا گوش به فرمان مقام عظمای ولایت و فرمانده معظم کل قوا بوده و به منظور گره گشایی از همه مشکلات در همه زمینه ها پا در رکاب معظم له هستند.

سرهنگ سعید دهقان با بیان اینکه آنچه که به عنوان بسیج سازندگی نام برده میشود برخواسته از اصل انقلاب اسلامی است و انقلاب اسلامی نیز انقلاب سازندگی است افزود: انقلاب اسلامی ایران در واقع انقلاب سازندگی بوده است.

وی با اشاره به اینکه بسیجیان و گروه‌های جهادی این شهرستان در عرصه‌های خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی همواره حضوری پررنگ و مؤثر دارند خاطرنشان کرد: گروه‌های جهادی شهرستان بهاباد با اقدامات خالصانه خود همیشه زبانزد بوده اند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهاباد بیان داشت : جهادگران سفیران نظام اسلامی هستند که در عرصه‌های مختلف چه در سرمای زمستان و چه در گرمای تابستان بدون هیچ چشم داشتی در راستای خدمت به محرومین و زدودن چهره فقر از جامعه بی وقفه تلاش می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha