۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱،‏ ۲۲:۲۰
کد خبرنگار: 5194
کد خبر: 84751699
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

کالا ها و اقلام اساسی مورد نیاز مردم تامین شده است

ورامین-ایرنا-فرماندار شهرستان ورامین گفت : کالاها و اقلام اساسی مورد نیاز مردم در سطح شهرستان تامین شده است و مردم هیچ گونه نگرانی پیرامون این موضوع نداشته باشند.

به گزارش ایرنا، مجید درویشی جمعه شب در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد : قرارگاه هدفمندی و مردمی سازی یارانه ها، با هدف توزیع به موقع و مناسب اقلام اساسی، تبیین ابعاد مختلف هدفمندی یارانه و اصلاح ارز ترجیحی، جلوگیری احتکار اجناس، نظارت بر قیمت ها و دیگر موضوعات تشکیل شده است.

پلمب سه واحد صنفی

وی افزود : در این مدت که قرارگاه تشکیل شده است، ۲۵ گروه بازرسی در دو نوبت صبح و عصر اقدام به بازدید و بازرسی از واحد های صنفی نموده که در این راستا ۳ واحد صنفی متخلف پلمب شده و ۱۲ واحد صنفی با توجه اقلام موجود ملزم به توزیع اقلام خود شدند.

فرماندار ورامین بیان کرد : در بازرسی های مشترکی که توسط نهادهای مربوطه نسبت به کشف احتکار ها اقدام شد، ۳ تن شکر، ۴ هزار کارتن ماکارونی قیمت قدیم ( ۸۰ هزار بسته)، ۲۰ تن روغن و مقادیری برنج کشف شد.

وی گفت : از تمامی فروشگاه های زنجیره ای سطح شهرستان روزانه و به طور مستمر بازدید و بازرسی شده است و با تخلفات فروشگاه ها پس از احراز، برخورد و اقدامات لازم انجام شده است.

شناسایی ۷۵ واحد صنفی متخلف

مجید درویشی ضمن بیان تعداد بازرسی های انجام شده در طول تشکیل این قرارگاه اظهار کرد : بازررسی و نظارت بر واحد های پیش تر برقرار بوده ولی با اجرای طرح اصلاح هدفمندی یارانه ها و ارز ترجیحی، در این مدت کوتاه حدود هزار واحد صنفی بازرسی شده است که ۷۵ واحد صنفی متخلف شناخته شده و با آن ها برخورد شده است.

فرماندار ورامین با اشاره به میزان توزیع مرغ در سطح شهرستان ادامه داد : در شهرستان ورامین روزانه ۱۵ تن مرغ نیاز است که با توجه  به اجرای طرح هدفمندی یارانه ها و افزایش تقاضای خرید مردم، روزانه ۳۰ تن مرغ گرم و منجمد در سطح شهرستان توزیع گردید.

مجید درویشی با اشاره به تامین کالاهای اساسی تصریح کرد : اقلام و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم تامین شده است و مردم هیچ گونه نگرانی پیرامون این موضوع نداشته باشند.

وی مردم را بهترین ناظر دانست و خاطر نشان کرد :شهروندان  کارآمد ترین و بهترین ناظر بر واحد های صنفی در کنار بازرسین هستند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف، می توانند از طریق راه های ارتباطی، مشکلات را بیان کرده و پیگیری های لازم را انجام دهند.

نانوایی ها ملزم به پخت نان به قیمت مصوب هستند

فرماندار ورامین اضافه کرد : قیمت نان سنتی هیچگونه تغییر نداشته است ‌ و نانوایی ها ملزم به پخت نان به قیمت مصوب هستند که در این راستا از فردا گروه های مختلفی به طور محسوس و نامحسوس بر عملکرد نانوایی ها نظارت خواهند کرد.

درویشی در پایان ضمن عذرخواهی از مردم برای وجود برخی اختلالات در توزیع اقلام اساسی تصریح کرد : وظیفه ما مسئولین خدمت به مردم است و برای به وجود آمدن برخی اختلالات در توزیع اقلام اساسی عذرخواهی می کنیم.

ورامین با ۳۰۰ هزار جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران استان تهران واقع شده است و دارای دو بخش مرکزی و بخش جوادآباد است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha