«عباس توام بانو» رونمایی شد؛ تجار: شهیدان خودشان نویسندگان کتاب‌هایشان را انتخاب می‌کنند

تهران- ایرنا- نویسنده کتاب «عباس توام بانو» گفت: به نظر من شهیدان خودشان نویسندگان کتاب‌هایشان را انتخاب می‌کنند.

راضیه تجار، در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب «عباس تو ام بانو» در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: عنوان کتاب برگرفته از جمله‌ای است که شهید عباسعلی علیزاده مدافع حرم بانو حضرت «زینب (س) خطاب به ایشان می‌گوید.

وی درباره مراحل نگارش این کتاب توضیح داد: به من پیشنهاد شد که این کتاب را بنویسم. گفتم اول تحقیق کنم و متوجه بشوم که ایشان چه مسیری را طی کرده‌اند. دنبال نکته‌ای می‌گشتم که در من برای نوشتن انگیزه ایجاد کند تا با ایمان و یقین بنویسم.

تجار با اشاره به ویژگی‌های این شهید گفت: بعضی وقت ها آدم باید از همه چیز دل بکند تا سبک بشود و برود. ایشان در حالی که هشت سال دفاع مقدس را پشت سر گذاشته، در آستانه بازنشستگی بوده و زندگی مرفهی داشته است، یک بار دیگر عازم جبهه جنگ می‌شود. در واقع دیدن شهدای غواص این تلنگر را به او می‌زند. پس از آن تمام تعلقات را مثل لباسی از تن بیرون می‌آورد. خانواده او ناراضی و مانع بودند. اما او کار خودش را کرد.

وی با اشاره به این که برخی کتاب‌هایش در سوره مهر و برخی در انتشارات روایت فتح عرضه شده نمایشگاه کتاب را یک حرکت فرهنگی دانست و تاکید کرد: موج این حرکت فرهنگی دامن‌گیر همه می شود. خیلی ها غم نان دارند ولی مطالعه را فراموش نمی‌کنند. کتاب اگر مشتری نداشته باشد، نویسنده باید کتاب را گوشه خانه‌اش بگذارد. وقتی حضور مردم در نمایشگاه کتاب پررنگ باشد کتاب را خریداری می کنند و به خواندنش مشتاق می شوند.

به گزارش ایرنا، کتاب عباس توام بانو روایت داستانی همسر، دختر و پسر شهید عباسعلی علیزاده مدافع حرم بانو حضرت «زینب (س) است که توسط راضیه تجار به نگارش درآمده و انتشارات روایت فتح آن را منتشر کرده است.

در این کتاب  با زندگی و خُلق وخوی شهید عباسعلی علیزاده آشنا می‌شویم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha