فرماندار پیشوا از بازار مصرف شهرستان بازدید کرد

پیشوا- ایرنا- فرماندار شهرستان پیشوا با حضور در مناطق مختلف، از فعالیت واحدهای صنفی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهرستان بازدید کرد و در جریان روند تهیه و توزیع کالاهای اساسی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فرماندار و مسئولان شهرستان پیشوا روز جمعه در راستای اجرای طرح تشدید نظارت بر بازار مصرف به همراه بازرسان ستاد تنظیم بازار، با حضور در مناطق مختلف، از اقلام موجود در واحدهای صنفی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و انبارهای کالای اساسی شهرستان بازدید کرد و بر لزوم استمرار نظارت بر بازار مصرف تأکید کرد.

فرماندار پیشوا در جریان این بازدید گفت: امروز جو آرامی در بازار شهرستان پیشوا برقرار است و با پیش‌بینی‌های صورت گرفته در تأمین و تهیه کالاهای اساسی، هیچ گونه کمبودی در مناطق مختلف شهری و روستایی مشاهده و یا گزارش نشده است.
 

ابراهیم تاجیک نوری افزود: با وجود آن که در نخستین ساعات از اجرای طرح هدفمندی اختصاص ارز ترجیحی و آزادسازی قیمت برخی از کالاها، التهاباتی طبیعی در بازار ایجاد شده بود ولی با تأمین کلیه اقلام مورد نیاز مردم در فروشگاه‌ها، در همان ساعات آرامش به بازار حاکم شد و هم اکنون شرایط عادی در بازار حکمفرماست و مردم بدون  ازدحام و همچون روزهای قبل نسبت به تهیه کالاهای مورد نیاز خود اقدام می‌کنند.

وی با تأکید بر لزوم نظارت بر فعالیت نانوایی‌های شهرستان پیشوا گفت: این شهرستان از ۱۴۶ نانوایی  برخوردار است که از این تعداد ۹۶ واحد از آراد نوع یک یارانه‌ای، ۴۸ واحد از آرد نوع ۲ غیریارانه‌ای و ۳ واحد فانتزی‌پز برخوردار است که فعالیت این واحدها به طور دقیق مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت مشاهده هر گونه تخلف، با آنان برخورد می‌شود.

فرماندار پیشوا تصریح کرد: کلیه واحدهای نانوایی شهرستان پیشوا با ظرفیت کامل مشغول به فعالیت بوده و هیچ گونه افزایش قیمتی در نرخ نان سنتی اعمال نشده و نخواهد شد.

وی افزود: همراهی مردم با مسئولان طی دو روز گذشته نویدبخش روزهای درخشان برای اقتصاد کشور است و قطعا این همراهی در سایه توجه دولت به معیشت مردم می‌تواند بیماری اقتصاد کشور را درمان کند.

تاجیک‌نوری با اشاره به بسیج کلیه امکانات نظارتی شهرستان پیشوا در رصد بازار گفت: علاوه بر بازرسان دستگاه‌های نظارتی، بسیج اصناف شهرستان در قالب طرح شهید امانی در دو نوبت صبح و عصر و با استفاده از ظرفیت سه گروه پشتیبانی شبانه ، وضعیت بازار پیشوا را رصد کرده و با پشتیبانی دستگاه قضایی، با متخلفین برخورد می‌کنند.
پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha