درویش: شرط ما برای بازی در سیرجان حضور تماشاگران بود/ برای دیدار با سپاهان ۷۰۰ میلیون هزینه کردیم

تهران- ایرنا- مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: ما به شرط حضور تماشاگران، میزبانی از سپاهان در سیرجان را قبول کردیم وگرنه در همان کرج بازی می‌کردیم.

به گزارش ایرنا، رضا درویش در گفت‌وگو با برنامه ورزش و مردم در مورد بدون تماشاگر شدن دیدار پرسپولیس و سپاهان در ورزشگاه شهید سلیمانی سیرجان، تصریح کرد: ۱۰ روز است که این موضوع را پیگیری کردیم. ورزشگاه‌های مختلفی را معرفی کردیم. شورای تامین استان البرز گفت بازی باید بدون تماشاگر باشد. در تبریز گفتند نمی‌توانید بازی را برگزار کنید. در مشهد هم اعلام کردند برگزاری این مسابقه در ورزشگاه امام رضا (ع) باید بدون تماشاگر باشد و در نهایت با سیرجان موافقت شد. این سفر هزینه زیادی برای ما دارد. 

وی ادامه داد: برای مشخص شدن هر کدام از شهرها دو، سه روز طول کشید. چند روز قبل به ما گفتند امکان حضور تماشاگران در استادیوم گل گهر وجود دارد. بعد از آن با مدیرعامل آن‌ها تماس گرفتیم و با این موضوع موافقت کردند. تدارکات را انجام داده و هتل گرفتیم اما ۲ ساعت قبل به ما اعلام کردند بازی بدون تماشاگر است. ۷۰۰ میلیون تومان هزینه سفر به سیرجان است.

مدیرعامل پرسپولیس اظهار داشت: اگر قرار بود بازی بدون تماشاگر باشد، آن را در کرج که شهر نزدیک تهران است، برگزار می‌کردیم و این همه هزینه را نمی‌دادیم.

درویش گفت: با این شرط به ما نامه دادند که تماشاگر به ورزشگاه بیاید. با حضور تماشاگر درآمدی برای ما ایجاد می‌شد و می‌توانستیم هزینه‌های خود را پوشش دهیم.

وی افزود: البته با اصل موضوع برگزاری بازی در شهر بی‌طرف هم مشکل داریم. در آخرین بازی پرسپولیس و سپاهان با پرتاب نارنجک به اتوبوس، تیم ما را تهدید کردند اما جالب این است با این اقدام هواداران حریف، هر دو تیم از بازی خانگی محروم شدند. این مشکل در اصفهان به وجود آمده اما چرا ما باید در زمین بی‌طرف میزبانی کنیم؟ 

وی تصریح کرد: سهیل مهدی دقایقی قبل به من زنگ زد و اعلام کرد تماشاگران نمی‌توانند به ورزشگاه بیایند. من هم گفتم از همان اول اجازه می‌دادید تیم در کرج بازی کند و این همه راه تا سیرجان نیاییم. او نیز به من جواب داد شاید امکان‌پذیر نباشد در کرج بازی کنید. چه کسی باید پاسخگوی هزینه تحمیل شده به پرسپولیس باشد؟ با این پول می‌توانستیم مشکلات دیگرمان را رفع کنیم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: ۲۹ فروردین ماه از سازمان لیگ نامه‌ای به ما دادند که در صورت مساوی شدن امتیاز دو تیم در پایان فصل، تفاضل گل محاسبه می‌شود. مهدی نیز ۱۴ فروردین در برنامه‌ تلویزیونی اعلام کرد در هیچ کدام از لیگ‌های جهان موضوع گل زده در خانه حریف نداریم. ۲ هفته قبل که فاصله پرسپولیس به استقلال نزدیک شد، او گفت بعد از برابری امتیازها، گل زده در خانه حریف محاسبه می‌شود. دوشنبه حسن کامرانی‌فر دبیرکل فدراسیون فوتبال عنوان کرد که این حرف بی‌اساس است.

درویش افزود: با وجود این صحبت دبیرکل فدراسیون، روز گذشته سهیل مهدی باز هم اعلام کرده گل زده در خانه حریف، حساب می‌شود. این موضوع شائبه برانگیز نیست؟ مرجعی بالاتر از دبیرکل در هر فدراسیونی وجود دارد؟ می‌گویند دبیرکل از این موضوع اطلاع ندارد. شائبه‌ای به وجود می‌آید که نشان می‌دهد دیگر بس است که پرسپولیس قهرمان شود.

درویش در مورد حرفه‌ای سازی سرخابی‌ها در فصل آینده گفت: کارگروهی برای حرفه‌ای‌سازی در باشگاه مستقر کردیم که وظیفه دارند، بند به بند امور را انجام دهند. موضوع مهم انضباط مالی است و ما نیز لیست کاملی از طلبکاران داریم و با توجه به تزریق پول از فروش سهام باشگاه این مسئله هم خواهد شد.

وی در مورد تمدید قرارداد بازیکنان عنوان کرد: تمدید قراردادها شروع شده و تا به حال با سه، چهار بازیکن صحبت کردیم. هفته آینده نیز برای تمدید قرارداد در خدمت آن‌ها هستیم اما فاصله بازی‌ها خیلی کم است و یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم این انتظار را دارد که با توجه به فشار بازی‌ها اگر بخواهیم بحث قراردادها را مطرح کنیم، شاید خوب نباشد. به مرور زمان با بازیکنان جلسه خواهیم گذاشت و قرارداد آن‌ها را تمدید می‌کنیم. گل‌محمدی نیز با باشگاه قرارداد دارد و سال بعد هم در خدمت او هستیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha