۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱، ۹:۳۹
کد خبرنگار: 2082
کد خبر: 84751024
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مورا در راه بازگشت از ایران در فرودگاه فرانکفورت بازداشت موقت شد

تهران - ایرنا - انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که در راه بازگشت از تهران او را در فرودگاه فرانکفورت آلمان بدون هیچ توضیحی نگه داشته اند(بازداشته اند).

به گزارش روز جمعه ایرنا، این مقام بلندپایه اتحادیه اروپا که برای رایزنی درباره مذاکرات هسته ای وین به تهران آمده بود، در صفحه توئیتر خود نوشت: پلیس آلمان در راه بازگشت به بروکسل از تهران، من را در فرودگاه فرانکفورت بدون هیچ توضیحی نگه داشته است.

این هماهنگ کننده اتحادیه اروپا در مذاکرات وین با ابراز تعجب از اینکه چرا یک مقام ارشد اروپایی باید با چنین وضعیتی روبرو شود، افزود: یک مقام اتحادیه اروپا در حال ماموریت رسمی با داشتن گذرنامه دیپلماتیک اسپانیایی، تلفن های همراه و گذرنامه خود را تحویل داده(ضبط شده) است.

مورا به عنوان هماهنگ‌ کننده مذاکرات رفع تحریم‌ها از سه‌شنبه گذشته به تهران سفر کرده بود تا اختلافات باقی‌مانده در مذاکرات وین را کاهش دهد.

او طی دو روز گذشته با معاون سیاسی وزیر خارجه و مذاکره کننده ارشد ایران دیدار کرده و دیشب راهی بروکسل شد.  

به نوشته وی "هیچ توضیحی" در خصوص این اقدام در فرودگاه  فرانکفورت به وی داده نشده در حالیکه وی "یک مقام اتحادیه اروپا در یک ماموریت رسمی" بوده است.

وی در توییت دیگری ساعتی بعد نوشت، که "اکنون به همراه دو همکارم، سفیر اتحادیه اروپا در دفتر سازمان ملل در وین و رئیس گروه ویژه ایران آزاد شده‌اند".

مورا افزود که در زمان بازداشت وی و همکارانش را در محل‌های جدا از یکدیگر نگهداشته بودند و عدم پاسخگویی در خصوص بازداشت شان را "نقض کنوانسیون وین" خوانده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha