۱۰۰ هزار نیروگاه برق خانگی در کشور ایجاد می شود

مشهد- ایرنا - رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: به همت این نهاد، ۱۰۰ هزار نیروگاه برق کوچک خانگی در قالب پنل‌های خورشیدی در کشور ایجاد می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی عصر پنجشنبه در رزمایش جهادگران فاطمی در مشهد یا گرامیداشت افزود: تسهیلات لازم برای احداث نیروگاه برق کوچک خانگی خانگی پیش بینی بینی شده است. 

وی اظهار داشت: با دستوررییس جمهور، کارگروهی در دولت سیزدهم بوسیله معاون اول رییس جمهوری و وزرا ایجاد شده که گروههای بسیجی در قالب سازمان بسیج سازندگی، خدمات رسانی به مناطق محروم را تسریع ببخشند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: آبرسانی به مناطق روستایی و مناطق دارای تنش آبی،  تکمیل و احداث راههای روستایی که در حال توافق نامه است و احداث ۴۰ هزار واحد مسکونی برای محرومان  و مرمت و بهسازی مدارس برخی از کارهای در دست پیگیری با محوریت بسیج سازندگی است.

سردار سلیمانی افزود: بسیج سازندگی امروز به نماد مجاهدت و خدمت به مردم در سازندگی و محرومیت زدایی تبدیل شده است و گروههای جهادی در میدان بزرگ آماده نقش آفرینی  در تولید محصولات راهبردی کشاورزی و خودکفایی وتامین امنیت غذایی کشور هستند.

وی ادامه داد: جهاد سازندگی بر مبنای نیاز در میادین مختلف حضور دارد چنانکه در دوران  کرونا  با تولید انبوه روزانه ۲۰ میلیون ماسک و مشارکت در واکسیناسیون  گسترده و طرح سردار شهید سلیمانی و کمک های مومنانه خوش درخشیدند. 

وی افزود: تشکیل بسیج سازندگی در اردیبهشت ۱۳۷۹ از تدابیر عالمانه مقام معظم رهبری بوده و برکات انقلاب اسلامی بوده و  که این نهاد تنومند امروز به مظهر و نماد خدمت و رفع محرومیت تبدیل شده است.

وی اظهار داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی در سایه سار استقرار نظام علوی و عاشورایی، جمهوری اسلامی با پیشرفت عدالت و تحقق کامل استقلال در کانون توجه قرار گرفت.

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: یکی از این حرکات تاثیر برانگیز انقلاب اسلامی، تشکیل فرمان تشکیل بسیج  از سوی امام راحل بود که ملت ایران صاحب کرامت، فضیلت و پرچمدار به دنبال حکومت اسلامی مبتنی بر اراده الهی انسانهای متدین و مسلمان آزاده و نمونه جذاب و کامل در جهان اسلام شناخته شد.

سردار سلیمانی افزود: دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی آگاه بودند که  الگوی مردم سالاری دینی در برابر دیدگان مسلمانان و سایر مردم قرار خواهد گرفت و مسیر تاریخ را تغییر خواهد دارد لذا  با سنگ اندازی و فتنه های مختلف  در صدد مقابله با انقلاب برآمدند. 

وی در ادامه گفت: رزمایش بسیج سازندگی در سراسر کشور بیانگر حضور بسیج در تمامی عرصه ها است و بسیج در رفع محرومیت ها،  تنگناها، پیشرفت و عدالت در قالب گروههای جهادی در میدان حضور دارد.

سردار سلیمانی بیان کرد: این رزمایش آغاز حرکت گسترده و هدفمند برای پیشرفت و عدالت است و  دشمن تلاش دارد مسیر اعتلا، عزت و پیشرفت  ملت ایران را با اهرم رسانه  و نشر اکاذیب و دروغ پراکنی اردوگاه منافقین کمرنگ نماید.

وی افزود: اجتماع پرشور بسیجیان در این رزمایش مهر پایانی  بر تلاش منافقین پلیدی است  که پس از پیروزی انقلاب در کنار دشمنان ملت و نظام سلطه   قرار دارند.

وی با بیان اینکه بسیج پرچمدار ایثار،  فداکاری و الگوی بی نظیر  در خدمت به مردم است، اظهار داشت: ساماندهی گروههای بسیجی و تجربه گرانسنگ آن  در رفع  مشکلات و کاهش آلام مردم اثرگذار است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha