ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی سبزوار تخریب شد

سبزوار- ایرنا- مدیر جهاد کشاوری سبزوار گفت: ۱۰ مورد ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی روستاهای بخش مرکزی این شهرستان به منظور جلوگیری از تغییر غیرمجاز کاربری اراضی کشاورزی تخریب شد.

علی اصغر امانیان روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: عمده این ساخت و سازهای غیرمجاز در مرحله دیوارکشی بود که تخریب آنها با حمایت دادستانی نیروی انتظامی و اکیپ صیانت از بستر تولید واحد امور اراضی جهاد کشاورزی  سبزوار صورت گرفت.

وی اظهار داشت: در راستای حفاظت از اراضی کشاورزی با هرگونه ساخت و سازهای غیرمجاز و دخل و تصرف در اراضی کشاورزی به شدت برخورد می‌شود.

مدیر جهاد کشاوری سبزوار گفت: کارشناسان اداره امور اراضی جهاد کشاورزی سبزوار  به صورت شبانه‌روزی محدوده‌های اراضی را رصد و با متخلفان در امر ساخت و ساز غیر مجاز برخورد می‌کنند.

امانیان ادامه داد: مالکان و کشاورزان قبل از هرگونه اقدامی در زمینه ساخت و ساز در اراضی کشاورزی با کارشناسان  مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان هماهنگی نموده و مجوزهای لازم را دریافت کنند.

شهرستان سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد دارای ۵۴ هزار هکتار زمین زراعی و ۱۹ هزار هکتار عرصه باغی است و حدود ۲۰ هزار بهره‌بردار کشاورزی در آن فعالیت می‌کند.

این شهرستان قطب تولید محصولات زیره، پنپه، جو و گندم در خراسان رضوی است. سالانه حدود ۲۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در سبزوار تولید می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha