معاون استاندار: کمیته اقدام مشترک تنظیم بازار آذربایجان شرقی نظارت جدی بر وضعیت بازار دارد

تبریز- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه هیچ‌گونه کمبودی در زمینه تامین کالاهای اساسی استان وجود ندارد، گفت: کمیته اقدام مشترک تنظیم بازار استان با هدف تأمین به موقع و نظارت بر توزیع کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی مردم تشکیل شده است.

محمد کلامی روز چهارشنبه در پایان جلسه کمیته اقدام مشترک تنظیم بازار به خبرنگار ایرنا گفت: طی سه روز گذشته این کمیته هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر به منظور رصد وضعیت بازار و کالاهای اساسی و بعدازظهر نیز جلسات تنظیم بازار نیز برگزار می شود تا از افزایش خودسرانه قیمت کالاهای اساسی جلوگیری شود.

وی گفت: پایش مستمر بازار و نظارت بر میزان عرضه ، قیمت و فراوانی کالاهای اساسی در این جلسات بررسی و اقدامات مورد نیاز تصمیم گیری می شود.

کلامی با اشاره به اصلاح ارز ترجیحی ، افزود: پس از تعیین ضوابط مذکور نظارت های لازم انجام می شود تا ضوابط قیمت‌گذاری از سوی تولیدکنندگان و واردکنندگان رعایت ‌شود، که برای تحقق این مهم علاوه بر فعالیت بازرسان دستگاه های ذیربط، از ظرفیت بازرسان اصناف نیز استفاده می‌شود که در صورت بروز تخلف به سازمان تعزیرات حکومتی گزارش داده می‌شود.

وی اضافه کرد: روز گذشته شاهد برخی نابسامانی بازار نان در استان بودیم که دستگاه های مربوط بلافاصله ورود کرده و اقدامات خوبی انجام گرفت که اثر آن امروز در بازار نان قابل مشاهده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: این کمیته در استان به ریاست استاندار و در شهرستان ها به ریاست فرماندار و با دبیری تعزیرات حکومتی و به همراه نماینده و بسیج اصناف به منظور تشدید نظارت‌های اصناف و مردم تشکیل شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha