وزیر علوم: شرکت های دانش بنیان متناسب با تولید از تسهیلات بهره مند می شوند

سبزوار- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: شرکت های دانش بنیان متناسب با میزان تولید و توانمندی خود و در راستای تولید و اشتغالزایی می توانند از تسهیلات صندوق های پژوهش و فناوری بهره مند شوند.

به گزارش ایرنا، دکتر محمدعلی زلفی گل شامگاه چهارشنبه در دانشگاه حکیم سبزواری در جمع خبرنگاران افزود: در هر استان، صندوق پژوهش و فناوری وجود دارد که در کنار صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت های دانش بنیان برای توسعه  فعالیت آنها تسهیلات ارائه می شود.

وی اظهار داشت: هم اینک بیش از ۶۵۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد که با توجه به  شعار سال «تولید، دانش بنیان و اشتغالزایی»  تمهیداتی اندیشیده شده که با بهره گیری از ظرفیت های وزارت علوم، بهداشت و آموزش پزشکی، دانشگاه آزاد، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سایر وزارتخانه ها تلاش شود شرکت دانش بنیان توسعه یابد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت:هم اکنون ۲۵۰ مرکز رشد در وزارت علوم و  ۴۹ پارک علوم و فناوری در کشور وجود دارد که بسترهای سخت و نرم افزاری و مناسب را برای زایش و رویش شرکت های دانش بنیان فراهم می نمایند.

 دکتر زلفی گل در ادامه  افزود:دانشگاه حکیم سبزواری از دانشگاهای در حال توسعه است که ظرفیت های خوب و  بزرگی دارد که در بازدید از شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور این دانشگاه  این باور در ما ایجاد شد که  احداث پارک علم و فناوری در سبزوار یک ضرورت است.

وی تصریح کرد: با  پیگیری مسوولان شهرستان سبزوار  زمین ۱۰۰ هکتاری در اختیار پارک  علم و فناوری قرار داده شود تا  وزارت علوم مجوز تاسیس این  پارک را صادر نماید.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: همچنین در دانشگاه حکیم سبزواری  شرایط  برای ایجاد پردیس  علم و فناوری فراهم است که وزارت علوم با تقاضای این دانشگاه در خصوص این پردیس موافقت و مجوز آن را صادر می کند.

 دکتر زلفی گل افزود: مرکز نوآوری و مرکز رشد دانشگاه حکیم سبزواری در کنار پردیس علم و فناوری شرایطی را ایجاد خواهد کرد که شرکت های دانش پایه و هسته های فناور فضای مناسبی برای فعالیت های تولیدی خود آغاز نمایند.

دانشگاه حکیم سبزواری یکی از ۲۲ دانشگاه محوری در ایران است که با حدود ۹ هزار دانشجو دارای ۳۳ گروه آموزشی، ۱۳۹ کد رشته‌ تحصیلی در مقاطع کارشناسی تا دکتری و ۱۰ دانشکده است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سفر عصر امروز به شهرستان سبزوار ضمن بازدید از طرحهای عمرانی دانشگاه حکیم سبزواری و نمایشگاه شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور آن در نشست  مدیران دانشگاهای این شهرستان شرکت کرد.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha