وزیر علوم از طرحهای نیمه‌تمام دانشگاه حکیم در سبزوار بازدید کرد

سبزوار- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سفر به سبزوار ضمن بازدید از طرحهای در حال ساخت دانشگاه حکیم در این شهرستان، در جریان مشکلات ۶ طرح عمرانی و آموزشی نیمه‌تمام این دانشگاه قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر محمدعلی زلفی وزیر علوم،تحقیقات و فناوری عصر چهارشنبه وارد شهرستان سبزوار شد و مشکلات طرحهای نیمه تمام در دانشگاه حکیم سبزواری را مورد بررسی قرار داد.

رییس دانشگاه حکیم سبزواری در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: یکی از طرحهای عمرانی نیمه‌تمام این دانشگاه که عملیات اجرایی آن از سالهای گذشته آغاز شده، آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه با زیر بنای سه هزارو ۹۶۴ مترمربع  است که هم‌اینک  پیشرفت فیزیکی ابنیه آن ۹۰ درصد  و بخش تاسیسات آن ۵۰ درصد است.

محمدعلی زنگنه اسدی افزود: همچنین پردیس فناوری‌های نوین حضرت زینب(س) با مساحت یک هزارو ۵۰ مترمربع و ۵۱ درصد پیشرفت و توسعه  فاز نخست دانشکده علوم پایه با مساحت  چهار هزارو ۲۸۰ متر و پیشرفت فیزیکی ۷۱ درصد از دیگر طرحهای عمرانی نیمه تمام دانشگاه حکیم سبزواری است.

وی ادامه داد: خوابگاه دانشجویان با سه هزار و ۵۰۰ متر مربع مساحت و ۸۳ درصد پیشرفت فیزیکی، سوله کارگاهی آزمایشگاهی ۶۰۰ متری با پیشرفت ۶۵ درصدی و  سالن سرو غذا با زیربنای ۲ هزار و ۳۰۰ متر و ۳۱ درصد پیشرفت، سایر طرحهایی است که وزیر علوم از آنها بازدید کرد.

دانشگاه حکیم سبزواری یکی از ۲۲ دانشگاه محوری در ایران است که با حدود ۹ هزار دانشجو دارای ۳۳ گروه آموزشی، ۱۳۹ کد رشته‌ تحصیلی در مقاطع کارشناسی تا دکتری و ۱۰ دانشکده است.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

حضور در جمع مدیران دانشگاههای سبزوار و  شرکت در نشست مدیران پارک علم و فناوری و شرکتهای دانش‌بنیان از دیگر برنامه‌های وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سفر به این شهرستان است.

محمد علی زلفی وزیر علوم فردا، پنجشنبه در شصت و نهمین نشست معاونان دانشجویی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد شرکت می‌کند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha