واکنش ایران به شهادت خبرنگار الجزیره

تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه هدف قرار دادن تعمدی خبرنگار سرشناس شبکه الجزیره در سرزمین های اشغالی از سوی نیروهای رژیم اشغالگر صهیونیستی را محکوم کرد.

به گزارش حوزه سیاست خارجی ایرنا، سعید خطیب زاده هدف قرار دادن تعمدی شیرین ابوعاقله خبرنگار سرشناس شبکه الجزیره در سرزمین های اشغالی از سوی نیروهای رژیم اشغالگر صهیونیستی را محکوم کرد و شهادت این خبرنگار ارشد را به خانواده وی، شبکه الجزیره و خبرنگاران متعهد به آرمان فلسطین و قدس شریف در سراسر جهان تسلیت گفت.

خطیب زاده این اقدام جنایتکارانه رژیم صهیونیستی را گواه روشنی بر عدم پایبندی این رژیم به نقش و جایگاه مطبوعات، رسانه ها و خبرنگاران در آگاهی بخشی به افکار عمومی دانست که برخلاف  ادعاهای دروغین ماشین تبلیغاتی صهیونیسم و رسانه های وابسته از انتشار حقایق و اخبار صحیح واهمه داشته و تا مرز کشتار خبرنگاران پیش می رود.

خطیب زاده از سازمان های بین المللی، نهادهای حقوق بشری و اتحادیه های رسانه ای بین المللی خواست در مورد شهادت خانم شیرین ابوعاقله تحقیقات مستقلی صورت گرفته و رژیم صهیونیستی نسبت به این جنایت خود پاسخگو گردد. 

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین پیشنهاد انجام تحقیقات از سوی رژیم اسرائیل در خصوص این جنایت را مبتنی بر فرافکنی و فرار روبه جلو دانست که فاقد هرگونه اعتباری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha