بستریهای ناشی از کرونا در غرب خراسان رضوی به شکل محسوسی کاهش یافته است

سبزوار- ایرنا- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: با همراهی و همکاری شهروندان و تلاش بی وقفه مدافعان سلامت در خدمت رسانی به بیماران موارد ابتلا و بستری ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در حوزه این دانشگاه واقع در غرب خراسان رضوی کاهش محسوسی یافته است.

دکتر محمد سالاری روز چهارشنبه در بازدید از مراکز درمانی سبزوار افزود: هم اکنون حدود ۱۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان واسعی شهرستان سبزوار بستری هستند و ابتلا به کرونا در منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نسبت به هفته های گذشته ۷۰ درصد کاهش یافته است.

وی ادامه داد:هم اینک شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار براساس آخرین رنگ بندی وزارت بهداشت در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: کاهش موارد ابتلا به کرونا به معنای پایان این بیماری نیست و افزایش ایمنی بدن از طریق واکسیناسیون، باعث کاهش بیماری می شود از این رو از تمامی افرادی که تاکنون واکسن دریافت نکرده اند و یا واکسیناسیون آنها کامل نشده است درخواست می‌شود برای حفظ سلامت خود، خانواده و جامعه به مراکز واکسیناسیون مراجعه و تزریق واکسن را در اسرع وقت انجام دهند.

مرکز آموزشی، درمانی واسعی در سبزوار به طور ویژه برای پذیرش بیماران کرونایی در نظر گرفته شده است.

۳۷ مرکز بهداشتی درمانی، ۱۹۴ خانه بهداشت و ۶ بیمارستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت نیم میلیون نفری شهرستان‌های سبزوار، جوین، داورزن، جغتای، خوشاب و ششتمد در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha