۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱، ۱۱:۴۱
کد خبرنگار: 2205
کد خبر: 84748602
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه بیرجند: خدمات نهادهای انقلابی باید هدفمند باشد

بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: تمامی خدمات ارائه شده در نهادهای انقلابی باید هدفمند و در راستای رشد و تعالی انسانی باشد که متصدی او هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت‌الاسلام و المسلمین سید "علیرضا عبادی" روز چهارشنبه در دیدار با "حبیب‌الله آسوده" معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: فرد باید به گونه‌ای پرورش یابد که به ارزش‌های انسانی برسد و شما اسم آن را مسائل فرهنگی می‌گذارید.

وی گفت: جوامع بشری یکسری نیازهایی دارند که دولت‌ها برحسب نیازهای جامعه، وزارتخانه‌هایی را راه‌اندازی می‌کنند و هم وظایف و هم امتیازاتی دارد که دریافت کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: آنچه تعریف می‌شود خدمت‌رسانی ویژه آن است و هر وزارتخانه وظایف ویژه‌ای دارد اما نهادهای انقلابی مقداری با آنها متفاوت هستند و در چارچوب یک خدمت‌رسانی خلاصه نمی‌شوند چراکه اینها برخاسته از انقلاب و هدفمند هستند.

وی گفت: بنابراین کمک‌های این نهادها با بقیه متفاوت است چرا که یک خانواده مطرح است و تنها در مسائل معیشتی و اقدامات آنان در رفع نیازهای مادی خلاصه نمی‌شود بلکه باید با انواع و اقسام خدمات خانواده را رشد و پرورش انسانی داد.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی اظهار داشت: ارزش خاصی که این نهادهای انقلابی دارند از این جهت است که در راستای اهداف ارزش‌های اسلامی و الهی است و اعداد و ارقام هم هست در عین حال نباید برای بازدهی وصل به هدف اصلی خلاصه شود، فرزندانی که در دامن این نهاد مقدس به اسم بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران پرورش می‌یابند بازدهی آن در محصولات فرهنگی خلاصه می‌شود چرا که اقدامات ابزاری و معیشتی در جاهای دیگر هم هست.

وی تصریح کرد: بخشی از نهادها در این مدت از جمله سپاه پاسداران و بسیج مستضعفین خیلی خوب عمل کردند، اینها نیروهای نظامی هستند اما در قانون به‌صورت ویژه تعریف شدند و حافظ فرهنگ انقلاب هستند، کمیته امداد نیز همین طور است و خوب عمل کرده ضمن اینکه مسائل معیشتی را دنبال می‌کند باید حافظ فرهنگ هم باشد.

امام جمعه بیرجند گفت: ۴۳ سال از راه‌اندازی این نهاد گذشته اما برخی کشورها درخصوص ابتکاری که جمهوری اسلامی ایران در این زمینه داشته است، آمدند و تعریف آن را خواسته‌اند که این رمز توفیق ماست.

وی افزود: نهادهای انقلابی با وزارتخانه دولتی تفاوت دارند و تفاوت در فرهنگ است که مسوولیت آنان این گونه تعریف شده و در سال‌های اخیر رونق جدیدی در این نهاد ایجاد شد و برنامه‌های کمیته امداد بسیار هدفمند است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha