۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱، ۲۰:۰۸
کد خبر: 84748239
T T
۴ نفر

برچسب‌ها

استاندار اردبیل: هیچ سقفی برای خرید نان تعیین نشده است

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱، ۲۰:۰۸
کد خبر: 84748239
استاندار اردبیل: هیچ سقفی برای خرید نان تعیین نشده است

اردبیل-ایرنا - استاندار اردبیل با بیان اینکه هیچ سقفی برای خرید نان تعیین نشده است ، شایعات بیان شده در این خصوص را کذب دانست.

به گزارش ایرنا ، سید حامد عاملی عصر امروز در گفت و گویی اظهار کرد: مردم برای تهیه نان با همان قیمت فعلی می‌توانند اقدام کنند و هیچ مبلغ اضافی از کارت‌های آنان کسر نخواهد شد.

وی با اشاره به اقدام دولت مبنی بر عادلانه‌سازی توزیع یارانه های آرد و گندم افزود: تخصیص یارانه‌ برای کالاهای اساسی به شکل غیر مستقیم به دلیل آثار منفی بر اقتصاد کلان، مورد انتقاد صاحبنظران اقتصادی بود و این پرداخت‌ها به شکل های مختلفی از جمله واسطه‌ها از کشور خارج می‌شد.

استاندار اردبیل تصریح کرد: بخشی از آرد به دلیل تفاوت قیمت بین آرد آزاد و یارانه ای از چرخه خارج می‌شد و با این وضعیت دهک‌های پایین جامعه بیشتر متضرر می‌شدند.

عاملی گفت: در جریان عادلانه‌سازی توزیع یارانه آرد و نان ، مردم هیچ مبلغ اضافی پرداخت نمی‌کنند و مابه التفاوت نرخ آزادسازی شده آرد نیز از سوی دولت به حساب نانوایان واریز خواهد شد.

مقام عالی دولت در استان اردبیل تصریح کرد: نه تنها در میزان گندم و نان کاهشی ایجاد نشده ، بلکه پرداخت مستقیم به دهک‌های پایین در اولویت این طرح است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha